Realizm, mini lagi i inne sugestie.

1
Witam. Na wstępie powiem że trochę w grę gram bo mam już 91 poziom i jakieś 160 godzin przegrane. Temat piszę bo chcę się dowiedzieć czy macie podobne odczucia z grą.
Mianowicie na razie trzy tematy które osobiście mi rzucają się w oczy.
Zacznijmy może od mini lagów. Od dawna wiadomo że serwery Ubisoftu są słabe ale chcę wiedzieć czy da się jakoś tak ustawić swoją sieć żeby mieć jeszcze lepsze łącze. Typ nat mam na "średni" chociaż nie wiem czemu skoro porty odblokowałem, zaporę i inne cuda wyłączyłem. W trakcie gry mają czasem miejsce naprawdę niezłe rozbieżności. U mnie np. mini przycięcia które pojawiają się w głównej mierze w fazie przygotowań! I to jest dziwne. Przykładowo celuje sobie w drony ale nagle mam sekundowego laga. I to tyle by było z próby zniszczenia drona. Z drugiej strony jak jadę dronem jest to samo.
Inna sprawa to rozbieżność podczas samej rozgrywki. Nieczęsto ale zdarza się że przykładowo patrzę w drzwi, wychodzi gość i od razu ginę. Ale nie to jest dziwne. Najdziwniejsza jest kamera śmierci. Gość wchodzi do tych drzwi i dopiero po jakieś 0.5sekundzie zaczyna strzelać.
Inna sytuacja to np. kiedy byłem ostrzelany i postanowiłem się położyć na ziemi. Udało mi się położyć i po około sekundzie leżenia ginę. Okazuje się że gość który mnie zabił zrobił to kiedy dopiero kładłem się na ziemię. W tym wypadku opcja "padnij" była bardzo taktycznym zagraniem. Ale jaki to ma sens skoro gość miał jeszcze całą sekundę żeby mnie zdjąć? I kto tu ma lagi? Ja bo mój przesył informacji jest słaby czy ten gościu bo jego pobieranie jest tak wolne że w jego sytuacji ja się kładłem dopiero sekundę później?

Drugi temat to pole widzenia. Jak na taktyczną grę przystało pewne części ciała wystają kiedy się kładziemy, wychylamy - lufa broni też wyłania się wcześniej. Ale nie rozumiem tego co się stało ostatnio. Kładę się pod lekko rozbitymi drzwiami w znacznej odległości i czekam. Nagle wychodzi gość i widzę jego tułów. Od razu ginę. Ale mniejsza o to. W kamerce widzę że gość widział moją głowę. I to jest dziwne. Jak mógł dostrzec głowę czyli spojrzeć mi w oczy skoro ja widziałem tylko tułów? Mam wrażenie że pole widzenia czasem nie oddaje tego co rzeczywiście powinno się dziać. Tu potrzebowałbym czyjejś pomocy żeby popróbować różne pozycje i sprawdzić czy nie jestem w błędzie.

I trzeci temat to realizm. Niestety ale jak na taktyczny shooter to rainbow mnie zawodzi i to strasznie. Niby prosta sprawa a czasem mnie krew zalewa. Przykładowo ostatnia akcja parę dni temu. Idę sobie Buckiem i wiem że gościu chowa się za rozkładaną tarczą. Wychylam się i po jego zauważeniu zapodaje mu trzy trafne strzały z karabinu mającego 73 obrażeń prosto w tors! I na pewno trafiłem bo nawet widziałem jak się krew rozbryzguje. Następnie ginę. Gość klikną myszką raz i mi się od razu umarło.
Czy może mi ktoś wytłumaczyć co się właściwie stało w tym wypadku? Nawet jeśli gość miał ubraną kamizelkę rooka to na prawdę trzy strzały z 73 obrażeniami nie dały rady go nawet powalić?
Dla mnie nie jest to coś na co mogę przymrużyć oko. Bo w innej sytuacji widzę kamerę śmierci Blitza który strzelając pistolecikiem z ramienia zabił mnie dwoma strzałami. jednym za 60% a drugim za resztę. I to nawet nie był headshoot bo w tej grze zawsze jest on śmiertelny. Nie wiem ale czasem mam wrażenie że ta gra jest totalnie niedorobiona.
Inne zdarzenie - gość, który jest do mnie tyłem i właśnie dostaje serie obraca się i wbija mi headshoota. Ok miał farta. Ale zrobię teraz pewne założenie. W magazynku mam 31 kul i każda po 50 obrażeń. Odległość, chociaż wynosiła dosłownie paręnaście metrów niech zmniejsza te obrażenia powiedzmy do 30. Zanim gość się obrócił to powiedzmy że wystrzeliłem 16 kul (pół magazynka) ale zakładając że mam celność ślepej kury to tylko polowa z tych kul trafiła. A zatem 8 kul po 30 obrażeń w okolice torsu, ramion, głowy podczas gdy gość stał do mnie tyłem! Jak to jest możliwe że w ogóle dał radę się obrócić nie mówiąc już o tym że mnie zabił?

Proszę powiedzcie czy macie podobne odczucia.
Jeszcze jedna sprawa ale to bardziej techniczna. A mianowicie to czołganie się. Jest durnie wymyślone. Na tą chwilę jak się położę to mogę się obracać o 360 stopni jak piłeczka. A przy tym moja postać rzuca nogami na prawo i lewo jakby dostała palpitacji.
Nie lepiej by się grało jakby dopracować leżenia że wybieramy czy leżymy na brzuchu czy na plecach i ograniczyć trochę ruch przynajmniej do tych 180 stopni? Wiele razy jak się położę żeby się podczołgać pod drzwi to moja postać nagle wyyyyyciąga nogi do przodu i przeciwnik widzi moje stopy.....
Inna sprawa to obrażenia przyjmowane w różne części ciała. Np. śmiać mi się chce jak gość czasem strzeli mi serie w stopkę przez małą szparkę i ja od tego umrę. No głupota jakich mało. Nie lepiej by było jakby np obrażenia w stopę to było jakieś 4% ale przy tym blokowałoby możliwość szybkiego poruszania się? Tak samo jak strzał w ręce i barki mógłby powodować chwianie się kursora i dłuższe przejścia ze strzału z ramienia na celownik.
Jak ktoś wie jak liczone są obrażenia to chętnie posłucham.
Ja widziałbym to tak:
głowa - 100%
tors - 85% z kamizelką powiedzmy 50%
reszta tułowia - 60% z kamizelką 35%
miednica - 50%
uda,barki - 30%
stopy ręce - 4% przy czym ograniczałyby ruch.
Dobra rozpisałem się - zapraszam do dyskusji.

Re: Realizm, mini lagi i inne sugestie.

2
Siema mam podobne odczucia jezeli chodzi o internet to też tak mam tyle że ja mam światłowód który jakoś dobrze nie sprawuje się w tej grze a w innych jest ok a po drugie to opóźnienia ide sobie i nagle typ mi wyskakuje 2 strzały i gine a druga sytułacja tyle że na odwrót ide sobie i wiem że gość jest za ścianą to przycelowałem i czekałem po wychyla i mnie zabija a z kameri śmierci widziałem że mnie wczesniej widział a z mojej perspektywy go nie widziałem, jak dla mnie ta gra schodzi powoli na psy ogromne pingi podcxas rozgrywki dziwne lagi nawet przy dobrym internecie i ogolnie lagi w grze nie spowodowane internetem. Jeżeli panowie z uBISOFTU nic z tym nie zrobią to będe musiał odinstalować tą gre i zostawić bo na chwilę obecną nie jest warta moich nerwów 8-)