Koncepcja gry

Rainbow Six Siege to taktyczny FPS oparty na bliskiej walce w pomieszczeniach. Asymetryczna konfrontacja w sile 5vs5 pomiędzy zespołem Atakującym i Broniącym, która obejmuje walkę w starciu przy użyciu fortyfikacji i włamania.

Oblężenie jako koncepcja rozgrywki sprowadza się do tego aby obie strony miały czas i narzędzia do przygotowania się do nadchodzącego ataku. Prowadzi to do starcia przy użyciu siły wspartej przez fortyfikację oraz zniszczenie. Atakujący na początku obserwują a następnie atakują pozycje obronne z wielu dostępnych wejść przy użyciu siły oraz dostępnych narzędzi. Obrońcy na początku umacniają swoje pozycje, fortyfikują wszelkie wejścia, ściany, okna a następnie przy użyciu siły oraz pułapek próbują uniemożliwić Atakującym wykonanie misji.

Oba zespoły grają na przemian jako Atakujący i Broniący przez 6 rund. Zespół z największą liczbą wygranych rund wygrywa. W przypadku remisu (3: 3) jest dogrywka. W rundzie dodatkowej role atakujących i broniących ustalane są losowo.

W fazie planowania Atakujący będą wybierać swoich Ofensywnych operatorów, wyposażenie a następnie głosować na lokalizację Punktu rozpoczęcia. W fazie przygotowawczej Atakujący przy użyciu zdalnie sterowanych dronów przeszukują lokalizację w celu ustalenia pozycji Obrońców, lokalizacji celu i rozpoznania przygotowanych fortyfikacji oraz pułapek. Podczas fazy akcji zespół Atakujący będzie dążył do zrealizowania celu misji przed upływem dostępnego czasu lub wyeliminowania przeciwników.

W fazie planowania Obrońcy będą wybierać swoich Defensywnych operatorów, wyposażenie a następnie głosować na lokalizację Punktu rozpoczęcia. W fazie przygotowawczej Obrońcy mają czas na przygotowanie się do zbliżającego się ataku: mogą wzmocnić kluczowe miejsca poprzez fortyfikacje oraz formować otoczenie tak żeby działało na ich korzyść (pułapki). Podczas fazy akcji Obrońcy będą walczyć tak aby zapobiec realizacji celu misji przez Atakujących lub dążyć do ich wyeliminowania.

Tips and Tricks

Masz tylko jedno życie – nie ma respownów. Upewnij się jaką wartość wskazuje Twój licznik HP. Kalkuluj ryzyko i graj mądrze. Użyj swoich narzędzi obserwacyjnych i zniszcz przeciwnika!

  • zespół atakujący może przywołać obraz z kamery swojego drona (o ile nie został zniszczony)
  • zespół broniący może przywołać obraz z kamer monitoringu żeby kontrolować ruchy przeciwnika (kamery mogą być niszczone)
  • w przypadku korzystania z narzędzi do obserwacji skanuj w poszukiwaniu wrogów, w przypadku wykrycia wrogą jego pozycja jest przekazywana wszystkim członkom zespołu
  • w trybie wsparcia (gdy zostałeś zabity) obie strony Atakujący i Obrońcy mogą obserwować rozgrywkę z widoku swoich kompanów lub przy użyciu dostępnych narzędzi obserwacji oraz informować o ustalonych pozycjach wroga

Komunikacja ratuje życie oraz alarmuje członków drużyny o pozycjach wroga oraz lokalizacji celu misji.

  • na dole ekranu znajduje się informacje takie jak kompas oraz nazwa lokalizacji na mapie, których można używać do bardziej precyzyjnej komunikacji z zespołem.
  • przy użyciu Pingu informuj swój zespół o swojej lokalizacji
  • podczas używania narzędzi obserwacyjnych użyj opcji „Enemy scan” żeby przekazać pozycje wroga swojemu zespołowi

Korzystaj z aktywnych zasłon, w razie potrzeby zmieniaj pozycje (kucanie, leżenie) oraz nie wystawiaj się cały na ostrzał (używaj wychylania).

Pamiętaj, że tylko zespół Atakujący może używać lin do wspinania w celu osiągnięcia przewagi.

Gameplay Tips by Ubisoft

źródło: rainbow6.ubi.com