Nowi Operatorzy – Lion

Nowi Operatorzy – Lion – w trakcie Operacji Chimera do drużyny Rainbow dołącza dwójka nowych operatorów, którzy mają pomóc w powstrzymaniu epidemii wywołanej przez tajemniczego pasożyta w niewielkim miasteczku w Nowym Meksyku.

źródło: rainbow6.ubi.com

Nowi Operatorzy – Lion

Aby zabezpieczyć okolicę, Szóstka kieruje do akcji najlepszych na świecie specjalistów od zagrożenia biologicznego.

“Jeśli chodzi o ludzi, którzy zginęli – mam nadzieję, że znajdę wybaczenie za to, co uczyniłem, ale zrobiłem to, by móc jeszcze więcej ocalić. Tak, zrobiłbym to ponownie. Na tym polega moja praca.”

Olivier Flament – podsumowanie działań związanych z epidemią eboli w Afryce Zachodniej, 2015
GNIEW

Olivier urodził się w konserwatywnej, bogatej rodzinie. Jego rodzice i starsza siostra, Sophie, byli lekarzami, jak również oddanymi katolikami, ale Olivier odrzucał rodzinne dokonania i wiarę. Był mądry i arogancki, ale wolał pożytkować swój intelekt na bunt. Zabawnie było działać wbrew oczekiwaniom, pić i imprezować… przynajmniej do chwili, gdy jego dziewczyna, Claire, nie zaszła w ciążę.

Olivier próbował nakłonić Claire do aborcji, ale dziewczyna odmówiła. Gdy jego rodzice dowiedzieli się o ciąży i jej potencjalnym usunięciu, wyrzucili go z domu; to była kropla, która przepełniła czarę. Olivier wpadł w depresję, wyniszczając się narkotykami i alkoholem tak długo, aż w końcu wylądował w szpitalu. To był przełomowy moment. Chłopak miał wtedy 18 lat i był niemal bezdomny, dlatego też w desperacji wstąpił do francuskiego wojska. Potrzebował jakiegoś celu.

Życie żołnierza było trudne, ale satysfakcjonujące. Olivier znalazł w nim ukojenie i walczył sam ze sobą, starając się zerwać z dawnymi nawykami. Zaczął wysyłać pieniądze Claire na wychowanie ich nowonarodzonego syna, mimo że dziewczyna nie chciała go widzieć na oczy. Został ratownikiem bojowym drugiego stopnia i wstąpił do 2. Regimentu Dragonów w charakterze członka sił reagowania CBRN. Nawiązał również bliskie kontakty z Bertrandem, katolickim kapelanem oddziału, który porozmawiał z Claire i przekonał ją, że Olivier żałuje swoich czynów. Udało mu się nakłonić oboje do spotkania.

ŻAL

Dla Oliviera była to trudna chwila. Po raz pierwszy zobaczył Alexisa, swojego niechcianego syna. Świadomość, jak wiele mogła zniszczyć jego decyzja o aborcji, uderzyła go z potężną siłą. Był samolubem, który zmuszał swoją dziewczynę do zrobienia czegoś tylko dlatego, żeby jemu samemu było wygodniej. Co więcej Claire była już zaręczona z innym mężczyzną, którego Alexis nazywał „tatusiem”. Wszystko, co Olivier zrobił i piekło, jakie zgotował swojej własnej rodzinie, wywołały u niego potężną depresję, którą nieomal przypłacił usunięciem z armii. Kapelan Bertrand wspierał go podczas kryzysu, a Olivier ponownie znalazł pocieszenie w wierze.

Olivier przysiągł, że zrobi wszystko, co w jego mocy, aby wynagrodzić spowodowany przez siebie ból, dlatego też zaczął ciężej pracować i szukać nowych wyzwań. Dostał się do Groupe d’intervention del la Gendarmerie nationale (GIGN) w charakterze nowego eksperta ds. zagrożeń biologicznych, używając dronów do zakładania i utrzymywania terenów objętych kwarantanną. Skupiał się na swoich obowiązkach, na tym, żeby wszystko robić, jak należy, niezależnie od tego, jak wiele musiało go to kosztować. Jego uczucia nie grały żadnej roli; znaczenie miało jedynie wypełnianie swoich obowiązków. Podczas wybuchu żółtej gorączki w Sudanie, chroniąc drużynę prowadzącą badania polowe, dzięki swemu donośnemu głosowi odstraszył zbliżający się tłum, a miejscowi od tej chwili zaczęli nazywać go Lwem („Lion”).

POŚWIĘCENIE

W 2015 roku wojsko wysłało Oliviera na czele 2. Regimentu Dragonów do Afryki Zachodniej, gdzie miał wspierać personel medyczny, walczący z epidemią eboli. Jednak wydarzyła się tragedia i decyzje podjęte przez Oliviera podczas tej wymagającej misji skłóciły go z Docem, który wini go za śmierć kilku uczestników zadania. Wzajemną niechęć obu operatorów nadal daje się wyczuć w Tęczy.

Po rozważeniu możliwości, Finka zarekomendowała Oliviera w charakterze specjalisty CBRN, a Szóstka przystała na tę propozycję. Olivier natychmiast udowodnił, na co go stać, gdy wraz z Finką udało mu się odkryć źródło tajemniczej mgły, która spłynęła na wybrzeże w Sussex i zatruła okolicznych mieszkańców. Olivier twierdzi jednak, że za sukcesem stoi również Twitch, która pozwoliła mu skorzystać z drona, za pomocą którego udało mu się odkryć, skąd napływa mgła.

Olivierowi udało się pozostać w życiu swojego syna, ale to dziwaczna relacja. Alexis nie wie, jak mógłby nazywać go ojcem, a Olivier nie ma pojęcia, co oznacza bycie rodzicem na co dzień.

Odbudował kontakty z rodzicami i siostrą, a jego nawrócenie ku wierze katolickiej pomogło zabliźnić rany. Wprawdzie jego decyzja o wstąpieniu do armii nadal nie spotkała się z aprobatą rodziny, ale już nikt go nie uważa za bezmyślnego buntownika. Zasady rządzące wojskiem stanowią dla niego fundament i pozwalają mu zapanować nad tym, co uważa za swoje słabości. Nie po to jest żołnierzem, żeby jego dusza znalazła ukojenie. Czuje się odpowiedzialny za swoje dawne błędy, mimo że Bertrand wciąż mu przypomina o boskim przebaczeniu.

Niestety ze względu na swoją arogancję Lion skłócił się z kilkoma osobami zarówno w GIGN, jak i w Tęczy. Doc uważa, że Lionowi brakuje empatii niezbędnej do niesienia właściwej pomocy przy kryzysach medycznych, a Lion sądzi, że humanitaryzm Doca stanowi zagrożenie dla sukcesu operacji. Twitch z kolei wcale nie jest zadowolona z faktu, że znalazła się w samym środku tego konfliktu. Najbliższym przyjacielem Liona w GIGN jest Montagne, ale kiedy Thatcher uderzył Liona, gdy ten powiedział o jedno słowo za dużo, Lion był o krok od sprowokowania bójki pomiędzy GIGN i SAS.

Większość swojego wolnego czasu Olivier spędza w kościele, kiedy tylko może uczestnicząc w wolontariatach, lub też czytając książki w swoim mieszkaniu. Słucha wtedy gniewnych albumów muzycznych ze swoich młodzieńczych lat.

WYPOSAŻENIE – GADŻETY

URZĄDZENIE SKANUJĄCE

EE-One-D umożliwia Lionowi sprawdzanie niebezpiecznych miejsc i utrzymanie pełnego zabezpieczenia misji. Urządzenie pozwala wykryć ruch w danej strefie i określić, czy jakikolwiek czynnik zewnętrzny nie próbuje jej naruszyć.

ATAKUJĄCY

  • BROŃ GŁÓWNA: V308, Karabin snajperski, 417SG-CQB
  • BROŃ DODATKOWA: Pistolet P9, LFP586
  • GADŻET: Mina kierunkowa, Granat ogłuszający
  • SZYBKOŚĆ: Średnia
  • OPANCERZENIE: Średnie
Źródło:

Subskrybuj
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments