Nowy operator: Vigil

Operacja White Noise wprowadza dwójkę nowych operatorów pochodzących z Republiki Korei, członków słynnego 707.Wśród nich znajduje się zabójczy Vigil.

źródło: rainbow6.ubi.com

Nowy operator: Vigil

Pocisk kalibru 7,62×39 mm, który odbił się od jego maski balistycznej, zerwał warstwę farby i odkrył pajęczynę polimerów, deformując płytkę chroniącą policzek. Materiał absorbujący wchłonął część siły uderzenia, ale szok hydrostatyczny rozległ się w jego głowie niczym uderzenie ogromnego dzwonu. Migrena długo nie chciała odpuścić, siniak na policzku zmienił kolor na głęboki fiolet, ale sama maska… maska trafiła na zasłużoną emeryturę na ścianie, obok pozostałych. Całe rzędy patrzących na niego, zniszczonych masek bojowych, każda z nich to blizna i trofeum, każda z nich bliższa jego prawdziwej twarzy niż ta, którą widzi codziennie w lustrze.

Operacja White Noise wprowadza dwójkę nowych operatorów pochodzących z Republiki Korei, członków słynnego 707. Batalionu Specjalnego. Nie nazywają ich Białymi Tygrysami bez przyczyny, 707. szkoli najlepszych koreańskich operatorów w okrutnych, zimowych warunkach. Wśród nich znajduje się… zabójczy Vigil.
Zanim w relacji na żywo opowiemy o unikatowych zdolnościach Vigila, zaglądamy za kulisy i poznajemy inspirację dla wprowadzenia tego zamaskowanego, koreańskiego żołnierza.
„Chcieliśmy stworzyć operatorów, którzy mogą bawić się danymi wywiadowczymi, ale i kontrwywiadem”, mówi projektant gry Guillaume Essoufi, “wykorzystując aspekt gry, którego dotychczas nie dotykaliśmy”.
Chul Kyung Hwa nie pamięta zbyt wiele z dzieciństwa. Pamięta, że jego starszy brat utonął podczas ucieczki i że jego matka, chora na dengę, musiała zostać w dżungli na pewną śmierć. Pamięta, że jego ojciec rzucił się pod pociąg, gdy okazało się, że azyl polityczny to ciężki kawałek chleba. Chul Kyung żyje zgodnie ze zbiorem rygorystycznych kodeksów i zasad, dzięki czemu świetnie odnalazł się w szeregach koreańskiej marynarki wojennej, gdzie zakwalifikowano go do oddziału UDT/SEALS, w którym wyróżniał się swoją sprawnością. 707. Batalion Specjalny uznał go za idealnego kandydata, aż wreszcie, gdy Rainbow Six szukało koreańskich operatorów, trafił na sam szczyt listy potencjalnych rekrutów. Zrealizował w ten sposób swoje życiowe ambicje, służąc krajowi, który przyjął go pod swoje skrzydła, ale nie wszystko skończyło się tak, jak powinno, a Chul Kyung wplątał się w niebezpieczną grę polityczną.
Vigil to obrońca, który najlepiej czuje się, gdy chowa twarz pod maską – wtedy nikt nie może odczytać jego uczuć. Na pole walki zabiera karabinek szturmowy K1A1 oraz strzelbę BOSG 122 w charakterze broni głównych oraz pistolety maszynowe CZ-75 oraz MAC38 jako bronie dodatkowe. Ma typową osobowość zaciekłego, tradycyjnego żołnierza, ale kryje też w swoim repertuarze sztuczkę, która z pewnością zaskoczy jego przeciwników.

Subskrybuj
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments