Operacja Health – pytania i odpowiedzi

Przedstawiamy odpowiedzi deweloperów na pytania graczy w związku z zamieszaniem jakie wniosła zapowiedź Operacji Health…
Operacja Health – pytania i odpowiedzi

źródło: rainbow6.ubi.com

Wraz z ogłoszeniem Operacji Health postanowiliśmy odpowiedzieć na część pytań, które na pewno nam zadacie. Jesteśmy pewni, że nasza decyzja wzmocnienia podstaw Rainbow Six Siege przyniesie zarówno krótkoterminową poprawę przyjemności płynącej z grania, jak również długofalowo zwiększy żywotność naszego tytułu. Sukces Rainbow Six Siege niezmiernie nas cieszy, a niezwykły wzrost popularności gry przekroczył nasze najśmielsze oczekiwania. Te ekscytujące wydarzenia uwypukliły jednak fundamentalne problemy we wspieraniu rosnącej liczby graczy. W związku z tym poświęcamy aktualny sezon na naprawienie kilku ważnych problemów oraz na inwestycje w lepszą technologię, dzięki czemu zbudujemy podstawę do rozwoju gry w kolejnych latach.

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Czym jest Operacja Health?
Zgodnie z naszym ogłoszeniem z Six Invitational, naszym priorytetem jest jakość gry. Aby ją polepszyć, podjęliśmy decyzję poświęcenia trzech kolejnych miesięcy w całości na poprawę naszego tytułu. To oznacza odsunięcie w czasie sezonu, którego akcja toczy się w Hong Kongu, a zamiast niego uruchomienie Operacji Health.
Operacja Health to naprawienie kilku kluczowych problemów oraz inwestycja w lepsze technologie, dzięki czemu zbudujemy podstawy rozwoju gry na kolejne lata. Wprowadzimy lepsze serwery, jednoetapowy matchmaking, lepszy system publikacji uaktualnień oraz wiele różnych ulepszeń związanych z problemami, które od dawna narastały.

Czy w Roku 2 wciąż dostaniemy 8 operatorów?
Tak. Dwoje zostało już włączonych wraz z Velvet Shell, dwójka operatorów zostanie opublikowana zarówno w operacjach w Hong Kongu, jak i w Korei Południowej, a w każdym z dwóch sezonów dodatkowo pojawi się jeden polski operator.

Czyli teraz podczas operacji w Hong Kongu i Korei Południowej dostaniemy po troje operatorów?
Tak. Część prac nad tymi operatorami jest już za nami i chcemy ich zachować.

Co się stało z polskim sezonem i mapą?
Sezon hongkoński zostanie opublikowany w terminie, w którym początkowo miał się pojawić sezon polski w celu zrobienia miejsca dla Operacji Health. Polska mapa nie zostanie opublikowana, ale wciąż do gry trafi dwójka polskich operatorów – jeden wraz z Hong Kongiem i jeden wraz z Koreą Południową. Powodem anulowania sezonu polskiego jest skupienie się na kondycji gry, a nie na dodawaniu do niej nowej zawartości.

Czy posiadacze Przepustki na Rok 2 otrzymają jakieś zadośćuczynienie?
Przepustka na Rok 2 daje graczom wczesny dostęp do 8 nowych operatorów. Wprawdzie w tym roku nie publikujemy dwójki nowych operatorów co trzy miesiące, ale wciąż zapewnimy wam wczesny dostęp do pozostałych operatorów. Otrzymacie zarówno zawartość, jak i wczesny dostęp, za który zapłaciliście.
Posiadacze Przepustki na Rok 2 wciąż otrzymają też wszelkie przedmioty ozdobne związane z polskimi operatorami.

Czemu anulowaliście polski sezon, a nie Hong Kong albo Koreę Południową?
Nie anulowaliśmy Hong Kongu, ponieważ wykonaliśmy już sporą część prac z nim związanych. Plan na Koreę Południową pozostał niezmieniony w wyniku oceny potrzeb i możliwości naszego zespołu.

Czy tym razem pojawią się również uzupełnienia w środku sezonu oraz uaktualnienia związane ze zmianą balansu operatorów?
Kluczowym elementem Operacji Health jest rozwiązanie najważniejszych problemów związanych ze stabilnością i jakością rozgrywki. Z tego względu zmniejszymy liczbę zmian w grze, dlatego też podczas Operacji Health nie pojawią się uzupełnienia w środku sezonu. Powinny one powrócić w trakcie Sezonu 3.

Czemu podejmujecie tę decyzję teraz, a nie wcześniej?
Mimo naszego skupienia na pracy nad poprawą kondycji naszej gry nie byliśmy zadowoleni z tempa, w jakim dostarczamy duże ulepszenia i poprawki. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się na poświęcenie całego Sezonu zarówno na wyeliminowanie najbardziej palących problemów, jak również restrukturyzację mającą na celu udrożnienie systemu aktualizacji. Dzięki temu będziemy mogli publikować najważniejsze poprawki bez nakładania niepotrzebnej naszym zdaniem presji na zespół, aby ten dostarczał zarówno nową zawartość, jak i ważne poprawki do gry. W tym sezonie po prostu skupiamy się na kondycji.

Kiedy te poprawki pojawią się w grze?
Cały plan działania zostanie ogłoszony w trakcie finałów Sezonu 1 Pro League podczas panelu dotyczącego Operacji Health 21 maja. Jesteśmy przekonani, że plan, jaki wyznaczyliśmy dla Operacji Health, zostanie zrealizowany.

W Sezonie 3 Roku 1 również skupialiście się na kondycji gry. Czemu teraz będzie inaczej?
Sezon 3 Roku 1 skupiał się na wprowadzeniu dodatkowych zabezpieczeń przeciwko oszustom, jak również innych usprawnień dla naszych graczy. Operacja Health to zupełnie inna skala ulepszeń oraz nadchodzących zmian.

Czy w trakcie Operacji Health będziecie nadal publikować elementy ozdobne?
Elementy ozdobne tworzone są przez nasz dział graficzny i mają bardzo niewielki wpływ na cykl produkcyjny. Spora część prac, których wykonanie planujemy na czas trwania Operacji Health, dotyczy usprawnienia procesu produkcyjnego, niezbędnego w stale zmieniającym się środowisku gry – dzięki temu dalsze uaktualnienia gry będzie można wprowadzać bez ryzyka spadku jej stabilności. Tworzenie elementów ozdobnych nie wpływa na stabilność.

W jaki sposób chcecie nas informować o uaktualnieniach?
Wszystkie aktualizacje znajdziecie przede wszystkim w Centrum Operacji Health, które uruchomimy pod koniec maja. Będziemy często opowiadać o zmianach za pośrednictwem blogów autorów oraz pogłębionej listy znanych problemów i będziemy również bardzo aktywni na forach i subreddicie. Podczas Operacji Health komunikacja z Wami będzie jednym z naszych priorytetów.

W jaki sposób planujecie wykorzystywać Techniczny Serwer Testowy (TTS) w przyszłości?
W dalszym ciągu zastanawiamy się nad możliwościami i rozmaitymi sposobami zmierzenia się z naszym procesem tetestowym. Jak już wspominaliśmy w ogłoszeniu Operacji Health, TTS będzie wykorzystywany do testowania uaktualnień zawierających ważne usprawnienia techniczne. Gdy uznamy, że dana aktualizacja jest stabilna, włączymy ją najpierw na PC, a potem na konsolach. Postanowiliśmy publikować aktualizacje w pierwszej kolejności na PC, ponieważ to środowisko daje nam największą swobodę pod względem publikowania szybkich poprawek i innych usprawnień. Gdy będziemy już pewni, że uaktualnienie posiada odpowiednią jakość, rozpoczniemy proces jego akceptacji w firmach Microsoft i Sony w celu publikacji dla naszych graczy na konsolach. Wprawdzie wydłuży to czas pomiędzy uaktualnieniami, ale uznaliśmy, że jest to niezbędna zmiana, mająca na celu zapewnienie naszym graczom jak najbardziej stabilnej rozgrywki. Prosimy pamiętać, że nie zawsze będziemy działać w ten sposób, ten proces dotyczy jedynie uaktualnień gry zawierających fundamentalne ulepszenia techniczne.

W jaki sposób chcecie hierarchizować poprawki w trakcie Operacji Health?
Staramy się prowadzić hierarchizację naszych poprawek na podstawie poziomu ich wpływu na grę, ale wpływ nie zawsze jest tym samym, co nasza społeczność uważa za najważniejszy problem. Będziemy zmieniać proces publikowania poprawek w taki sposób, aby uwagi od społeczności trafiały na naszą listę znanych błędów z wyższym priorytetem.

Jeśli mam więcej pytań, gdzie powinienem je zadać?
Będziemy się uważnie przyglądać subredditowi Rainbow 6 oraz Twitterowi naszej gry.

Subskrybuj
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
5 lat temu

Wystarczyło by ze względu na ratowanie gry skrócić czas trwania sezonów z 3 miesięcy na 2 miesiące. Hong Kong – 2 miechy, Polska – 2 miechy, Korea – 2 miechy.

Krismen
5 lat temu

Paweł: Nie ma możliwości przesunięcia „Operacji dla Polski” na rok 2018 z powodu wprowadzonej już do sprzedaży przepustki sezonowej (Season Pass) na rok 2017, która zawiera wcześniejszy dostęp do 8 operatorów w tym Polskich z jednostki GROM. Wycofanie jakieś części zawartości która jest już wykupiona przez graczy, jest nie zgodne z prawem, a zmiany które obecnie zostały przeprowadzone nie wpływają w żaden sposób na zawartość SP. Marek: Wykupiona przepustka zawiera wcześniejszy dostęp do 8 operatorów oraz dodatki kosmetyczne (malowanie do broni itp.) i to się nie zmienia, mapy jak i operacje nigdy nie były częścią zawartości za którą gracze muszą… Czytaj więcej »

Szymon
5 lat temu

Rozumiem, że operacja Hong Kongu była w zbyt zaawansowanym stadium by ją anulować , Korea natomiast prawdopodobnie ma więcej graczy R6 niż Polska nie zapominając o rozbudowanej scenie e-sportowej. Zastanawia mnie jednak to jak bardzo zaawansowane były prace nad polską operacją, no bo przecież musiały być jakieś projekty. Jeśli były wstępne wersje mapy polskiej to czy nie szkoda było tego wyrzucać do kosza ?
Myślę, że polska mapa mogłaby się pojawić tak jak Uniwersytet Bartlett w midseason update, tak „przy okazji”.

Marek
5 lat temu

„Nie jesteśmy częścią tych krajów. Jesteśmy krajem z jedną z najbardziej uznanych sił specjalnych i prosimy grzecznie o swój sezon. Zapłaciliśmy za Przepustkę Sezonową w oczekiwaniu na spotkanie z naszymi rodakami w pełnej chwale, a nie w cieniu sił specjalnych. Każde siły specjalne zasługują na sprawiedliwy udział, ponieważ walczą o właściwą sprawę i powinny być traktowane z szacunkiem.”

W tej sprawie piszemy petycje:
https://secure.avaaz.org/pl/petition/Ubisoft_Polish_Season_in_Rainbow_Six_Siege/share/?new

Paweł
5 lat temu

Witan nie lepiej było by np przesunąć Polskę na następny rok i dac Polską mapę. Większość Polskich graczy czuję się jak byście dali Polskę jak taki dodatek do happymeala z maka. Tak jak byście się podtarli Polską flagą. Ogólnie zapytanie jest o to zeby przesunąć Polskich operatorów na kolejny rok.