Operacja Red Crow

Czwarty sezon w Rainbow Six Siege zbliża się wielkimi krokami. Wprowadzony zostanie cały szereg poprawek i nowych treści w tym dwóch nowych operatorów i nowa mapa.
źródło: rainbow6.ubi.com

W Sezonie 4 otrzymamy dostęp do nowej mapy – Wieżowiec.  Mapa zabierze was wysoko nad ulice japońskiego miasta Nagoja, wprost na dach drapacza chmur.
Otrzymujecie zadanie unieszkodliwienia gangsterów Yakuzy, przebywających w wieżowcu, górującym na miastem Nagoja. W Higashiyama-gumi istnieje frakcja, które sprzeciwia się przywódcy organizacji, co uruchamia lawinę przemocy.

 
 
 

“Przygotowując tę mapę postawiliśmy na przeciwności. Na przykład połączyliśmy ze sobą piękno wnętrz i rozlew krwi, łagodne obrazy i budzące lek wysokości sceny, a także sztukę oraz zniszczenie. Naszym celem było stworzenie atmosfery zagubienia, która ma towarzyszyć graczom przez całą mapę.”
Gregory Fromenteau Dyrektor artystyczny

 

Dyrektor artystyczny Gregory Fromenteau przyznaje, że graficzną głębię tej mapy zawdzięczamy motywom zaczerpniętym z klasycznego japońskiego kina. “Była to dobra okazja, by ponownie sięgnąć do tradycyjnej japońskiej architektury i połączyć ją z nowoczesnymi przewodami wentylacyjnymi, rurami i lądowiskiem dla helikopterów, które też znajduje się na dachu wieżowca. To był nasz pomysł na stworzenie dynamicznej mapy, oddającej hołd dawnej i nowoczesnej Japonii.”
Grając w dzień mamy bardzo wczesny, mglisty poranek, tuż przed wschodem słońca. Na horyzoncie rysuje się gruba linia czerwieni. Do gry w warunkach nocnych Fromenteau wybrał klimat, który mocno kontrastuje z mglistą nierealnością poranka, zalewając panoramę ostrym światłem licznych neonów.

Wraz z premierą nowego sezonu otrzymamy również dostęp do dwóch nowych operatorów – Hibana i Echo.

„Zamień w broń to, czego wróg się nie spodziewa.”

W Operacji Red Crow do Drużyny Tęcza dołącza para operatorów S.A.T. Ich misja – zneutralizować zagrożenie czające się na naszej nowej mapie, „Wieżowiec”. Japońska Specjalna Grupa Szturmowa (S.A.T. – Special Assault Team), paramilitarna jednostka antyterrorystyczna, była formacją tajną aż do 1996 roku. Składa się z niewielkich, świetnie wyszkolonych drużyn, stacjonujących na terenie całej Japonii.
Yumiko Imagawa pochodzi z Nagoyi. W wieku 18 lat wstąpiła do Narodowej Akademii Policyjnej. Wkrótce potem została zwerbowana do jednostki specjalnej wydziału policji w prefekturze Aichi. Ze względu na ekspresyjny charakter jej cech przywódczych, którymi wykazuje się na polu walki, zyskała sobie przydomek Hibana, czyli „Iskra”.
Wkrótce ujawnimy unikatową zdolność tego operatora podczas naszej transmisji na żywo, ale najpierw poprosiliśmy scenarzystkę R6 Farah Daoud-Brixi, aby pozwoliła nam zajrzeć za kulisy. Daoud-Brixi wspomniała, że „po premierze gry to pierwsza kobieta, zasilająca szeregi operatorów ofensywnych. Dlatego też chcieliśmy stworzyć postać, która w unikatowy sposób wpłynie na taktykę. Jej wszechstronność na polu walki sprawia, że skład drużyny może być znacznie bardziej zróżnicowany. Ten właśnie wyjątkowy aspekt sprawił, że Hibana wydała nam się interesująca zarówno z punktu widzenia mechaniki gry, jak i jej charakteru.”
Charakterystyczną cechą S.A.T. są ich bliskie związki z międzynarodowymi oddziałami antyterrorystycznymi. Daoud-Brixi sugeruje, że ten element będzie widoczny w grze. „Ważne było dla nas pokazanie, jak mały jest świat dla ludzi, którzy działają na tym poziomie. Hibana nie stanowi tu wyjątku, współpracowała z dobrze znanym operatorem FBI SWAT przy utajnionym projekcie X-KAIROS.”
Inną ważną cechą członków S.A.T. są ich umiejętności walki w zwarciu. Aby pokazać ten aspekt, Hibana ma na wyposażeniu SuperNovą oraz Type-89 w charakterze broni głównych oraz PM9 i P229 jako uzbrojenie dodatkowe. Ta broń pozwala na zachowanie szybkości ruchu i zapewnia precyzję podczas oczyszczania kolejnych pomieszczeń.

Pierwszą nowością, o jakiej chcemy opowiedzieć przed rozpoczęciem nowego sezonu, jest wprowadzenie zniszczeń uzależnionych od kalibru broni. Przed Sezonem 4 wszystkie pociski pozostawiały dziury takiej samej wielkości. Od tej pory pole rażenia i strefa oddziaływania będą indywidualnie dobierane dla każdej broni, co oznacza, że broń o większym kalibrze będzie robić większe dziury i wywoływać silniejszą reakcję. Przełoży się to na jeszcze bardziej realistyczne doświadczenia w zakresie zniszczeń środowiskowych.

Chcemy również odnieść się do innej istotnej sprawy. Zdajemy sobie sprawę, że precyzyjna rejestracja trafień ma ogromne znacznie dla społeczności graczy i chcemy was zapewnić, że jest to również priorytet dla twórców gry. Rozpatrując rejestrację trafień, tak naprawdę mierzymy się z całym szeregiem zagadnień: opóźnieniem, powtórzeniem sceny likwidacji i rzeczywistą rejestracją trafień po stronie serwera. Doskonaląc te obszary przed Sezonem 4, skupiamy się na rozwiązaniu wszelkich związanych z nimi problemów.

Wprowadzimy lepsze raportowanie pingu, co pomoże nam zrozumieć stan zmiennych w momencie, kiedy gracz znalazł się we frustrującej sytuacji. Jeżeli chodzi o działanie sieci i opóźnienia, poprawiliśmy błąd związany z kompresją sieciową, który powodował pewne niedokładności w rejestracji trafień. Powinno to pomóc w niektórych sytuacjach. Wykryliśmy również i usunęliśmy problem w zakresie ruchu, związany z postawami, które powodowały złe ułożenie głowy podczas rejestracji trafienia. W dalszym ciągu będziemy ściśle monitorować obszar rejestracji trafień i pracować nad nim. Nie zaprzestaniemy ulepszania tego mechanizmu.

W Sezonie 4 wprowadzony zostanie cały szereg innych poprawek i nowych treści. Pełna informacja o zawartości aktualizacji zostanie opublikowana przed rozpoczęciem Sezonu 4. Premiera już 17 listopada!

SPRAWDZAJ REGULARNIE NOWE WPISY O OPERACJI RED CROW

DEMO NA ŻYWO: 13/11/2016

Subskrybuj
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments