ALIBI

operator_ALIBI

„Alibi” urodziła się w Trypolisie (Libia), skąd cała jej rodzina wyemigrowała, gdy dziewczynka miała trzy lata. Jej ojciec zarządzał niewielką fabryką zbrojeniową, wykorzystując swoje szerokie kontakty do eksportu produktów.

Nazwisko: Aria de Luca
Data urodzenia: 15 grudnia (37 lat)
Miejsce urodzenia: Trypolis, Libia
Opancerzenie: 1
Prędkość: 3

Unikatowy gadżet: PRISMA
Prisma wyświetla hologramy, wyglądające jak Alibi w pozycji spoczynku. Jeśli strzelisz do hologramu lub go dotkniesz, zostaniesz oznaczony i będziesz wskazywany przez kolejnych kilka sekund. Jeśli Prisma zostanie rozstawiona na zewnątrz, atakujący otrzymają fałszywy komunikat „Obrońca na zewnątrz”. Aby wzmocnić element zaskoczenia, Prisma ukrywa tożsamość wszystkich obrońców, którzy wychodzą na zewnątrz. Prisma jest wrażliwa na trafienia z broni, uderzenia wręcz oraz wybuchy, natomiast wszystkie uszkodzenia przenikają przez hologram. Uważaj, żeby nie stać zbyt blisko.

Alibi trailer:

Wyposażenie:

Alibi Loadout

Biografia
Zawsze trzymaj karty przy orderach

Biogram
” Aria de Luca urodziła się w Trypolisie (Libia), skąd cała jej rodzina wyemigrowała, gdy dziewczynka miała trzy lata. Jej ojciec zarządzał niewielką fabryką zbrojeniową, wykorzystując swoje szerokie kontakty w Afryce Północnej, gdzie eksportował swoje produkty. De Luca poznała włoską broń właśnie dzięki rodzinnemu interesowi i częstym treningom na strzelnicy. W wieku 18 lat Aria wzięła udział w mistrzostwach Europy organizowanych przez Europejską Konfederację Strzelecką i zdobyła złoty medal zarówno w strzelectwie z odległości 10 metrów do poruszającego się celu, jak i w strzelaniu z pistoletu sportowego. Po tych zawodach oficer werbunkowy Karabinierów przekonał ją, by wstąpiła w szeregi sił policyjnych.”

De Luca przez pewien czas służyła w jednostce Raggruppamento Operativo Speciale, walcząc ze zorganizowaną przestępczością. W końcu zasłużyła na miejsce w prestiżowej Gruppo Intervento Speciale (G.I.S.). Została oddelegowana do rozpracowywania grup przestępczych. Udając handlarza bronią przeniknęła do rodziny Vinciguerra i spędziła w jej szeregach kilka lat, aż wreszcie udało jej się zniszczyć całą organizację od wewnątrz. Przeciek prasowy dotyczący zbliżającej się operacji przeciwko Vinciguerra sprawił, że G.I.S. musiało przyspieszyć całą akcję.

Po udanej operacji zniszczenia syndykatu, Aria de Luca została zaproszona do Drużyny Tęcza.

Raport psychologiczny
Specjalistka de Luca to wszechstronna operatorka, bez wątpienia czerpiąca ze swoich doświadczeń z długich lat spędzonych na operacjach pod przykryciem, ale podejrzewam, że jest to mechanizm obronny, najpewniej wywodzący się z jej dzieciństwa. […] De Luca skrywa w sobie głęboką nienawiść do rodzin mafijnych i, jak sądzę, może to wpływać na jej rozwagę podczas operacji przeciwko zorganizowanym grupom przestępczym. […] Dzięki moim kontaktom w biurze komendanta Karabinierów udało mi się uzyskać dostęp do ocen psychologicznych de Luki. Po przeanalizowaniu tych dokumentów i porównaniu ich ze starymi archiwami policyjnymi oraz dziennikami odwiedzin szpitalnych uważam, że jej ojciec był ofiarą pizzo albo wymuszeń (chyba że de Luca senior miał tak wielkiego pecha, że bez przerwy łamał sobie palce, spadał ze schodów i łamał rękę… dwukrotnie). Podejrzewam, że właśnie zatargi jej ojca ze zorganizowanymi grupami przestępczymi pchnęły „Alibi” na drogę, którą podąża. […]

Jej pseudonim – Alibi – również wiele mówi o niej, biorąc pod uwagę okoliczności skrócenia jej operacji przeciwko rodzinie mafijnej Vinciguerra. Na papierze specjalistka de Luca to odznaczona bohaterka G.I.S., która za swoje działania otrzymała Złoty Medal za Odwagę, ale jeśli pokopie się głębiej, można znaleźć doniesienia, jakoby to ona właśnie była źródłem przecieku, który omal nie położył całego śledztwa G.I.S. […] Specjalistka de Luca zdobyła dostęp do ośrodka pod Genuą, stanowiącego centrum nielegalnego handlu ludźmi mafijnej rodziny Vinciguerra. Sama będąc naturalizowaną imigrantką, najpewniej zobaczyła tam dziesiątki imigrantów, którzy mieli zostać sprzedani do niewolniczej pracy i domów publicznych, co przełamało jej wszelkie mechanizmy obronne i zmusiło do działania. […] Wiem, że starała się przekonać swoich przełożonych do ataku na ośrodek w Genui i że spotkała się z odmową. Wiem również, że reporter, który w swoim materiale o Genui wspominał o anonimowym źródle, otrzymywał informacje w kolejnych dniach po spotkaniu specjalistki de Luki z jej dowódcami. […]

Jeśli specjalistka de Luca faktycznie stanowiła źródło przecieku informacji w celu zmuszenia G.I.S. do akcji i uratowania tych ludzi pod Genuą, kamień spadł mi z serca. Dowodzi to, że specjalistka de Luca nie przekracza pewnych granic, a to może być dla nas ważne. […] Na szczęście specjalistka de Luca wydaje się dobrze pasować do jednostki, oczywiście gdy już otrząśnie się po otrzęsinach, które tak wydają się uwielbiać nasi operatorzy S.A.S. i SEALS […]. Uważam, że specjalistka de Luca to cenny nabytek programu Tęcza i że jej wyjątkowe zdolności doskonale się sprawdzą podczas asymetrycznych działań bojowych.

Źródło: