Blitz

blitz

Znany jest z tego, że humorem rozbraja napięte sytuacje. Elias Kötz zabiera ze sobą na akcje dość niezwykłe urządzenie: chroniącą go tarczę z ładunkami błyskowymi, które potrafią zdezorientować napastnika.
 
 
 
 

 

Blitz to bardzo skuteczny żołnierz pierwszej linii: dzięki swojej tarczy z oślepiaczem może oślepić każdy cel patrzący na niego i znajdujący się w zasięgu a tak unieszkodliwionego wroga z łatwością wyeliminuje stojący za Bliztem towarzysz. Liczba ładunków oślepiających jest ograniczona więc korzystaj z nich mądrze. Pamiętaj też żeby korzystać z tarczy balistycznej w pewnym oddaleniu od wrogów gdyż atak bezpośredni wytrąci cię z pozycji obronnej i stracisz ochronę przed pociskami. Jeśli przeciwnik ciska w ciebie granatem ogłuszającym schroń się za tarczą której przyciemniane okienko zredukuje efekty eksplozji.

Kötz jest zwolennikiem wchodzenia z wielkim hukiem od czasu gdy wstąpił do Schnelle Krafte. Uważa, że dezorientacja wrogów prowadzi do zmniejszenia ofiar wśród cywilów czego nie gwarantują inne środki wybuchowe. Tarcza taktyczna G52 pozwala Kötzowi szybko posuwać się do przodu po wystrzeleniu serii z broni palnej i pozostawać cały czas chronionym przed atakiem od przodu. W ten sposób najlepiej pomaga towarzyszom i zakładnikom. W ataku korzystaj z granatów, które masz na wyposażeniu albo zaopatrz się w granaty dymne, które dadzą ci osłonę przed oślepionymi wrogami.

 
Unikatowy gadżet:

blitzgadget

Choć konstrukcyjnie oparta na tarczach balistycznych wyposażonych w lampy stroboskopowe tarcza taktyczna G52 wykorzystuje bardziej zaawansowaną technikę. Źródła jaskrawego światła zostały zastąpione trzema rzędami po osiem granatów błyskowych. Tarcza G52 sprawdza się w sytuacjach kiedy śmiałe i przemyślane wtargnięcie służyć ma raczej ogłuszeniu niż zabiciu potencjalnych celów.

 
 
 
 
 
 

Cinematic trailer:

Opancerzenie, prędkość i wyposażenie:

wyposazenie_Blitz