Montagne

montagne

Gilles Touré, weteran National Gendarmerie, to najdłużej pozostający w służbie członek GIGN. Ten łagodny gigant zaciekle broni swoich kolegów z drużyny i nie zawaha się zasłonić ich własnym ciałem przed nadlatującą kulą jeśli w ten sposób uchroni ich od ran. Nosi ze sobą ponadwymiarową tarczę ochronną, która po raz pierwszy trafiła na pole walki w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku i widziała więcej akcji niż większość operatorów.

 

Montagne to najlepszy człowiek na szpicy podczas przedzierania się przez linie wroga: może rozłożyć swoją tarczę w taki sposób aby chroniła go od czubka głowy po same stopy – i to w pozycji stojącej – co daje dodatkową osłonę zarówno jemu jak i operatorom stojącym za jego plecami. Zagięta górna część tarczy osłania jeszcze przed ogniem wroga z góry. Gdy Montagne rozkłada tarczę nie może używać swoich broni ani walczyć wręcz więc zadbaj o to aby mieć pod bokiem kolegę z drużyny, który pod osłoną Montagne’a zajmie się walką.

 

Montagne bardzo dobrze sprawdza się podczas osłony wąskich przejść przed ogniem wroga ponieważ jego tarczy nie mogą przełamać ataki wręcz. Należy jednakże pamiętać, że na otwartym terenie, z rozłożoną tarczą, Montagne porusza się wolniej i wrażliwy jest również na ostrzał od tyłu. Montagne to bardzo sprawny zwiadowca: dzięki niemu możesz bezpiecznie wyjrzeć a następnie przekazać towarzyszom z drużyny informację na temat rozlokowania wrogów.

 
Unikatowy gadżet:

leroc

Tarcza Le Roc po raz pierwszy pojawiła się w późnych latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. To połączenie wzmocnionych stopów i kevlaru, wytrzymałe i z porządnie zaprojektowanym mechanizmem rozkładania, brało udział w każdej operacji GIGN przez niemal trzydzieści lat. Tarcza Toure’a to ostatnia oryginalna Le Roc biorąca udział w akcjach. Wprawdzie ten egzemplarz wykorzystano w niezliczonej liczbie operacji, to stał się on przedłużeniem ramion Toure’a, wielokrotnie ratując życie tak jego, jak i jego towarzyszy. Toure najprawdopodobniej będzie korzystał ze swojej tarczy aż do przejścia na emeryturę.

 
 
 
 
 

Cinematic trailer:

Opancerzenie, prędkość i wyposażenie:

montagne_wyposazenie