Mute

mute

Mark Chandar, weteran brytyjskiej jednostki Government Communications Headquarters (GCHQ) wyróżnił się swoją wyjątkową pracą w charakterze specjalisty wywiadu ds. łączności (sigint), dzięki czemu stanowił cenny nabytek dla Tęczy. Jego wyposażenie to Zakłócacz sygnału zabrany z poprzedniej pracy, dzięki któremu Chandar może zakłócić wszelką komunikację na zadanym terenie uniemożliwiając detonowanie zdalnych ładunków oraz używanie dronów.

 

 

Mute to najlepsza ochrona przed ładunkami wyważającymi oraz dronami: jego Zakłócacz sygnału, GC90 „Moni”, blokuje sygnał zdalnego detonatora lub układu sterującego nie dopuszczając go do żadnego urządzenia w swoim zasięgu oddziaływania. Takie urządzenia są zatem bezużyteczne póki „Moni” pracuje lub też do chwili wyniesienia zarówno ich, jak i układów sterujących poza zasięg Zakłócacza.

Efektywny zasięg Zakłócaczy sygnału to kilka metrów, korzystaj z nich więc rozsądnie: umieszczone w pobliżu zabarykadowanych drzwi uniemożliwią dronom przeniknięcie do pomieszczenia zaś rozstawione u podstawy ściany (wzmocnionej lub zwykłej) sprawią, że nie będzie możliwe zdetonowanie ładunków wyważających. Oczywistą metodą zmaksymalizowania efektywności Zakłócacza sygnału jest rozmieszczenie go w rogu pokoju; w ten sposób chroni dwie ściany a nie jedną.

Strzeż się Thatchera, który może rzucać granaty EMP niszczące Zakłócacz sygnału. Również Twitch może użyć swojego Drona Porażającego w celu zniszczenia “Moni” spoza zasięgu urządzenia – staraj się tak umieszczać Zakłócacze aby nie padły ofiarą ataku dystansowego. Dobrym pomysłem jest wybranie do ekwipunku Rozstawianej Tarczy, za którą możesz schować Zakłócacz sygnału gdy chcesz rozmieścić go na otwartym terenie. W ten sposób uniemożliwisz wrogom wyłączenie go z dystansu.

 
 
Unikatowy gadżet:

mute_gadget

„Moni” to projekt brytyjskiego Government Communications Headquarters (GCHQ), stworzono go w charakterze urządzenia przenośnego, zakłócającego wszystkie transmisje radiowe i urządzenia komunikacyjne podczas ważnych spotkań przedstawicieli rządu brytyjskiego z zagranicznymi partnerami. Chandar był jednym z głównych inżynierów pracujących nad tym projektem, stworzył własną odmianę urządzenia o dwukrotnie większym zasięgu niż oryginalny zakłócacz sygnału wykorzystywany przez GCHQ.

 
 
 
 
 
 

Cinematic trailer:

Opancerzenie, prędkość i wyposażenie:

mute_wyposazenie