Thatcher

thatcher

Baker urodził się w rodzinie dokerów i wstąpił do armii, zaraz po ukończeniu 18 lat. Weteran trzech wojen, był najstarszym operatorem SAS w czynnej służbie aż do chwili zwerbowania go przez Tęczę. Bardzo spostrzegawczy, zdecydowany i opanowany – charakter Bakera może nosić wprawdzie ślady niecierpliwego cynizmu, ale operator ten ma głębokie poczucie etycznej odpowiedzialności. Najlepiej radzi sobie, gdy towarzyszą mu młodsi operatorzy o silnym kręgosłupie moralnym, staje się wówczas ich mentorem.

 

Thatcher potrafi rozbrajać wrogie pułapki, które znajdują się poza zasięgiem. Jeśli wiesz gdzie przebywa przeciwnik możesz wyważyć okno albo ścianę a potem zza osłony wrzucić do środka granat elektromagnetyczny. Wszelkie urządzenia elektroniczne znajdujące się w zasięgu wybuchu zostaną natychmiast unieruchomione. Gdy Thatcher prowadzi szturm twoja drużyna może zniwelować efekty działania zakłócacza i dzięki temu wysadzić wszelkie ściany, które były zabezpieczone przed ładunkami wyważającymi i innymi zdalnie detonowanymi urządzeniami.

Jeśli chcesz zmienić wyposażenie tego operatora możesz zabrać ładunki wyważające, dzięki którym zwiększysz jego wszechstronność – będziesz mógł własnoręcznie wysadzać wybrane przez siebie ściany i podłogi – ale zamiast tego możesz dać mu również granaty ogłuszające zmieniając jego profil na w pełni szturmowy. Podstawową bronią Thatchera jest HK33, który można zamienić na Enfielda w celu podniesienia zadawanych obrażeń kosztem panowania nad bronią.

 
 
Unikatowy gadżet:

granat_emp

Skuteczność ładunków elektromagnetycznych w walce z urządzeniami elektronicznymi jest znana i badana od początku lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Szeroko opisano ją i przedstawiono w mediach. Praktyczne zastosowanie na polu bitwy zostało jednak zauważone przez siły antyterrorystyczne stosunkowo niedawno. Inżynierowie Drużyny Tęcza dokonali ostatnio przełomowego odkrycia, które rozwiązało problem wytworzenia niewielkiej reakcji rozszczepiającej przy jednoczesnym zachowaniu promieniowania gamma na minimalnym poziomie. Efektem tych prac jest granat EG Mk0-EMP, ładunek miotany ręcznie. Nikt nie nadaje się lepiej do operowania ta nowoczesną bronią niż Thatcher, który często ostrzegał zespół przed przesadnym zawierzaniem nowinkom technologicznym.

 
 

Cinematic trailer:

Opancerzenie, prędkość i wyposażenie:

thatcher_wyposazenie