Od samego początku prac nad Rainbow Six Siege wszyscy z zespołu Ubisoft Montreal wiedzieli, że chcą stworzyć coś innego i niespotykanego w katalogu firmy Ubisoft. W całości skupili się na przygotowaniu wspaniałej gry wieloosobowej i jednocześnie zobowiązali do traktowania jej jak usługi, a w konsekwencji również jako inwestycji długoterminowej.

źródło: rainbow6.ubi.com

Projekt Rainbow Six Siege

W wizji twórców zrodził się tytuł nie taki, który się „przechodzi” ale taki, do którego gracze regularnie wracają. Aby osiągnąć ten cel zespół będzie aktywnie wspierać Rainbow Six Siege pracując nad balansem rozgrywki oraz rozmaitymi poprawkami (oczywiście szczegółowo opisanych w dokumentacji uaktualnień), jak również wydarzeniami i zawodami oraz czterema dużymi pakietami zawartości, w których elementy wpływające na rozgrywkę będą bezpłatne.

Zespół składający się z około 80 osób będzie nieustannie wsłuchiwał się w wypowiedzi fanów, jak również monitorował statystyki dotyczące rozgrywki. „Chcemy zadbać o to, aby zawsze dostarczać wam najlepsze efekty naszej pracy, a także wyszukiwać okazje do rozwoju wewnątrz społeczności skupionych wokół gry. System operatorów, tryb wieloosobowy i Terrohunt – wszystko to stworzono w ramach podstaw dalszego rozwoju oraz spełniania wymagań stale rozwijającej się gry.”

Jeden rok, cztery „sezony” zawartości. Bezpłatne.

YearOneRoadmap_227421

W ciągu całego roku nowa zawartość będzie pojawiać się w formie „sezonów” zgranych z rozgrywką rankingową. Specjalnie dla was przygotujemy:

– 4 nowe mapy (będzie na nich można grać zarówno w sieciowym trybie wieloosobowym, jak i w Terrorist Hunt)
– 8 nowych operatorów, z nowym podstawowym/dodatkowym uzbrojeniem i unikatowym gadżetem
– Nowe przedmioty dodatkowe
– Nowe tryby gry, wydarzenia i/lub aktywności

Mapy i tryby będą darmowe, każdy będzie mógł z nich skorzystać. Nowych operatorów oraz większość malowań broni można odblokować za pomocą waluty nazywanej Punktami Rozgłosu lub płacąc Kredytami R6 (więcej na ich temat poniżej). Jedyną nową zawartością oferowaną wyłącznie do kupienia będzie niewielka liczba malowań broni premium, które stanowią element estetyczny i pozostają bez wpływu na rozgrywkę. W wypadku sieciowej gry wieloosobowej, w której ważne jest współzawodnictwo, nie możemy podzielić społeczności ani wprowadzić mechanizmów „płać, aby wygrać”. Mamy nadzieję, że zaproponowane przez nas rozwiązanie sprawi, że społeczność pozostanie jednością i zaangażuje się w naszą grę na długi czas.

OurPhilosophy_227422

Rozgłos i Kredyty R6

Myśląc o walucie, za pomocą której odblokowuje się nową zawartość, staraliśmy się znaleźć uczciwą równowagę pomiędzy graczami, którzy chcą być wynagradzani za swój czas gry (Punkty Rozgłosu, które się zarabia) oraz tymi, którzy wolą od razu płacić za zawartość (Kredyty R6, które się kupuje). Trudno w takim wypadku o idealne rozwiązanie, bo nie chcemy nigdy zmuszać graczy do płacenia za cokolwiek – więc jak to wszystko współgra ze sobą?

Rozgłos

Punkty Rozgłosu zarabia się w zasadzie za każdą czynność w Rainbow Six Siege, jak choćby kończenie Operacji czy gier w trybie Terrorist Hunt lub też rywalizowanie w sieciowych meczach wieloosobowych. Rozgłos to podstawowa waluta, związana z postępami w grze. Za jej pomocą można odblokowywać operatorów, uzbrojenie oraz malowania. Punkty Rozgłosu wydaje się również w celu odblokowania zawartości, która pojawi się już po premierze gry. Oto niektóre elementy rozgrywki, które wpływają na liczbę zyskiwanych Punktów Rozgłosu:

Wygrana lub przegrana w meczu
Zabójstwa / Asysty / Reanimacje
W meczach rankingowych zyskuje się więcej Rozgłosu niż w tych poza rankingiem
Zabijanie towarzyszy z drużyny negatywnie odbija się na liczbie zarabianych Punktów Rozgłosu
Możesz również zarabiać Punkty Rozgłosu dzięki wyzwaniom codziennym lub takim czynnościom, jak oglądanie samouczków.

Kredyty R6

Kredyty R6 to opcjonalna waluta, którą możesz kupić za pośrednictwem używanej przez ciebie platformy płatniczej. Za pomocą Kredytów R6 możesz kupować Doładowania do Rozgłosu (pozwalające ci na szybsze zdobywanie Punktów Rozgłosu podczas rozgrywki) oraz wybraną, niewielką liczbę malowań broni. Za pomocą Kredytów R6 można również odblokowywać Operatorów, nie wydając wówczas Punktów Rozgłosu. W chwili premiery dostępnych będzie 5 pakietów Kredytów R6 (600, 1200, 2670, 4902, 7560) – im większa liczba Kredytów R6 w pakiecie, tym więcej otrzymasz Kredytów R6 za każdego wydanego dolara.

Ile kosztuje odblokowanie zawartości wydawanej po premierze?

Nie trzeba będzie odblokowywać żadnych nowych map ani trybów, w chwili opublikowania przez nas nowej zawartości sezonowej będą one natychmiast dostępne dla każdego gracza. Odnośnie pozostałej zawartości wydawanej po premierze wciąż pracujemy nad sferą ekonomiczną w grze, ale już teraz chcieliśmy dać wam ogólne pojęcie na temat tego, co będzie wymagane do odblokowania nowych operatorów i malowań broni.

Każdy z nowych operatorów wydanych po premierze gry może zostać odblokowany po mniej więcej 25-godzinnej rozgrywce (około 25.000 Punktów Rozgłosu). Posiadane przez nas dane wskazują, że przeciętny gracz FPS spędza od 8 do 10 godzin tygodniowo w swojej ulubionej grze FPS (co pozostaje w zgodzie z naszymi obserwacjami z okresu zamkniętej Bety), więc odblokowanie nowego operatora powinno zająć od dwóch do trzech tygodni. Ponieważ kolejne sezony pojawiać się będą co około trzy miesiące, mamy nadzieję, że osoby grające regularnie nie będą miały kłopotu z zebraniem tylu Punktów Rozgłosu, aby wystarczyło im na obu nowych operatorów. Każdego operatora można również automatycznie odblokować, wydając 600 Kredytów R6 (19,99 PLN). Prosimy pamiętać, że dwudziestka operatorów dostępnych w premierowej wersji gry będzie znacznie łatwiejsza do odblokowania (500 Punktów Rozgłosu za pierwszego operatora z danej jednostki, 1000 za drugiego itd.).

WeaponOverview_227420

W wypadku malowań broni chcieliśmy zadbać o to, żeby każdy znalazł tu coś dla siebie. Początkowo do kupienia dostępnych będzie pięć różnych poziomów malowań, które będziemy uzupełniać o nowe propozycje po premierze. Poziomy 1, 2 i 3 odblokowywane będą za pomocą Punktów Rozgłosu, a 4 i 5 wymagać będą Kredytów R6. Niektóre z malowań poziomu 3 można odblokować za pomocą Punktów Rozgłosu lub Kredytów R6. Te malowania, jak również inne przedmioty kosmetyczne, które potencjalnie pojawią się w przyszłości, pełnić będą jedynie funkcję estetyczną i pozostaną bez wpływu na rozgrywkę.

Czego można się spodziewać po każdym z sezonów Rainbow Six?

Operation_BlackIce_227419

Jeśli zastanawiacie się, jak będą wyglądały pakiety zawartości sezonowej, oto mały przedsmak tego, co wypuścimy w zimnych, wczesnych miesiącach 2016 roku:

– 1 nowa mapa
– 2 nowych operatorów z nowej jednostki antyterrorystycznej, wraz z nowym uzbrojeniem i unikatowymi gadżetami
– Garść nowych malowań broni wszystkich poziomów
– Ulepszenia rozgrywki

Chcemy, żeby każde z takich uaktualnień miało znaczący wpływ na ewoluujący charakter rozgrywki. Dzięki nim odblokowane zostaną nowe kombinacje operatorów, nowe sposoby walki oraz nowe środowisko do opanowania. Nie możemy się doczekać poznania sposobów, w jakie wykorzystacie te elementy rozgrywki, oraz wprowadzenia interesujących trybów i wydarzeń w przyszłości.

Premiera to dopiero początek

Premiera Rainbow Six Siege, która odbędzie się 1 grudnia, to dopiero początek tego, co chcemy zrobić. Wierzymy, że jest to projekt perspektywiczny i z radością będziemy go wspierać w miarę rozwoju społeczności Rainbow Six. Nie możemy się doczekać wyruszenia w tę podróż już w przyszłym miesiącu i obserwowania, w jaki sposób ta wirtualna piaskownica zmieniać się będzie dzięki waszej pomocy. Jeśli chcecie porozmawiać z nami i przekazać nam swoje uwagi dotyczące gry, wejdźcie na nasz subreddit albo fora. Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie, wkrótce znowu będziemy mieli okazję z wami rozmawiać.

źródło: rainbow6.ubi.com

Subskrybuj
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments