Kontynuuj rozgrywkę w Siege, korzystając z naszego pierwszego dużego uaktualnienia – Operacji Czarny Lód, dzięki któremu uzyskasz dostęp do nowej mapy – Jachtu, dwóch nowych operatorów JTF 2, nowych malowań broni, kamery widza na wszystkich platformach i wielu innych nowych elementów.
źródło: rainbow6.ubi.com

Sezon 1 – Operation Black Ice

rainbow6.ubi.com

DWÓCH NOWYCH OPERATORÓW
Frost i Buck

Operatorzy JTF-2 szkoleni są do działań w ekstremalnych warunkach, w których przesadne poleganie na urządzeniach elektronicznych może przesądzić o twojej śmierci.

Posiadacze Przepustki Sezonowej uzyskują natychmiastowy i wyjątkowy dostęp do operatorów, siedem dni przed tym, zanim zostaną oni udostępnieni wszystkim graczom, którzy będą mogli kupić ich za punkty Rozgłosu lub Kredyty R6.

ZDOBĄDŹ PRZEPUSTKĘ SEZONOWĄ ZOBACZ WYPOSAŻENIE

PODRÓŻ NA ARKTYKĘ

Na Morzu Baffina luksusowy jacht zderza się z górą lodową, co powoduje pęknięcie kadłuba. Drużyna Tęcza wyrusza zabezpieczyć unieruchomioną jednostkę, w pobliżu której właśnie rzuciła kotwicę niezidentyfikowana łódź podwodna.

Nowa mapa – Jacht – dostępna jest za darmo dla wszystkich graczy.

OBEJRZYJ ZWIASTUN

NOWE SEZONOWE MALOWANIA BRONI

Każdy sezon przyniesie mnóstwo nowych malowań broni, takie jak malowanie JTF-2, zimowy kamuflaż USA, czy Dwyer Hill. Malowania broni mogą być kupione za punkty Rozgłosu lub Kredyty R6: sprawdź zakładkę Sklep w grze, by sprawdzić wszystkie nowe malowania.
Dodatkowo, malowanie Czarnego Lodu jest do kupienia za Kredyty R6 przez cały Pierwszy Sezon i może zostać zastosowany do wszystkich broni w ekwipunku.

NOWY ELEMENT

rainbow6.ubi.com

KAMERA WIDZA JUŻ DZIAŁA (TYLKO GRY UŻYTKOWNIKA)

Kamera widza dostępna jest teraz na wszystkich platformach, a na platformie PC sterowanie zostało zintegrowane za pomocą myszy i klawiatury. Gracze mogą teraz na żywo tworzyć własne rozgrywki wieloosobowe 5 na 5 z 11. graczem w charakterze obserwatora.

W tym uaktualnieniu dodaliśmy również pewne elementy wizualne widoczne w trybie widza, w celu ułatwienia oglądającym zrozumienia, co dzieje się podczas rozgrywki.
Aby dowiedzieć się więcej o kamerze widza, obejrzyj ten materiał..

Mamy nadzieję, że dzięki kamerze widza gracze nie tylko będą oglądać z przyjemnością mecze, ale również dowiedzą się czegoś więcej o naszej grze.

OGÓLNE POPRAWKI I ULEPSZENIA

BALANS

Okrzyki operatorów drużyny przeciwnej są teraz wyciszone

Od tej chwili wroga drużyna nie będzie już słyszeć automatycznych okrzyków operatorów z twojego zespołu. Dzięki temu możliwe będzie przeprowadzenie cichego podejścia z zachowaniem komunikacji pozawerbalnej wewnątrz każdej z drużyn.

Rotacja celu obrońców (w grach rankingowych i użytkownika)

Obecnie w grach rankingowych i użytkownika obrońcy mogą głosować na umiejscowienie celu, którego mają bronić. Zauważyliśmy, że na niektórych mapach konkretne lokalizacje celu uważane są za łatwiejsze do obrony i że to te właśnie miejsca wybierane są najczęściej. Wierzymy, że wymuszenie urozmaicenia na obrońcach zapewni ciekawsze i bardziej konkurencyjne doświadczenie. Od teraz, jeśli drużyna obrońców wygra obronę danej lokalizacji celu, nie będzie mogła jej wybrać aż do zwycięstwa w pozostałych lokacjach. Jeśli mecz przechodzi w fazę dogrywki, wszystkie lokalizacje stają się znów dostępne.

Zmniejszona widoczność smug po kulach, zwłaszcza w wypadku broni z tłumikami

Zmniejszono widoczność smug po kulach dla wszystkich broni i wprowadzono dodatkowe jej obniżenie dla broni z tłumikami, co umożliwia przeprowadzanie bardziej dyskretnych operacji. Uważamy, że ta poprawka zwiększy użyteczność broni z tłumikami, a ich słaba strona – zmniejszenie obrażeń – będzie teraz odpowiednio zrównoważona ich użytecznością inną niż samo wyciszenie odgłosów wystrzałów.

Zwiększony zasięg granatów ogłuszających

Zwiększamy zasięg granatów ogłuszających mniej więcej dwukrotnie, dzięki czemu będą bardziej użyteczne.

Zmniejszone poziomy hałasu rozmaitych gadżetów obronnych
 • Zmniejszono głośność dźwięków wydawanych przez zakłócacze Mute’a. Hałas będzie teraz znacznie cichszy dla obrońców, zmniejszyliśmy też jego rozchodzenie się w pionie (nie będzie go słychać z dwóch pięter wyżej lub niżej).
 • Zmniejszono głośność wyładowań elektrycznych gadżetów podłączonych do prądu.
 • Zmniejszono poziom głośności pułapki Kapkana.
Wzmocnione ściany i barykady Castle’a blokują teraz kule podczas rozkładania

Dotychczas możliwe było otrzymanie postrzału podczas wzmacniania ścian oraz ustawiania barykad Castle’a, nawet jeśli mogło się wydawać, że chronią graczy. Od teraz włączamy kolizje dla tych powierzchni nawet podczas ich rozstawiania, dzięki czemu kule odbiją się od nich.

Thatcher może teraz wybrać strzelbę

Dodaliśmy angielską strzelbę M590A1 do opcji wyposażenia Thatchera.

Usunięto obrażenia od elektryczności, zadawane zakładnikowi przez unikatowy gadżet Bandita (CED-1)

Usunięto obrażenia od elektryczności zadawane zakładnikowi. W ten sposób unikniemy rzadkich sytuacji, w których nie było jasne, kto odpowiadał za śmierć zakładnika.

WYGODA GRACZA

Dodano wyświetlanie nazwy mapy i trybu na ekranach ładowania i podczas fazy planowania
Zmniejszono intensywność efektu kurzu

W chwili pęknięcia powierzchni lub wybuchu, pobliscy gracze widzą efekt kurzu na brzegach swoich ekranów. Zmniejszyliśmy intensywność tego efektu, aby aż tak mocno nie zakłócał pola widzenia.

Zmiana zegara wskazującego czas matchmakingu

Zegar teraz pokazuje szacunkowy czas.

Poprawiono wyświetlane w menu wartości obrażeń zadawanych przez broń

Zmieniliśmy wyświetlane wartości obrażeń w menu, dostosowując je do wartości lekkiego opancerzenia.

ZMIANY W PLAYLISTACH

Indywidualne wybieranie miejsca odrodzenia atakujących (w grach rankingowych i ustawieniach gier użytkownika)

W trybie rankingowym (oraz w odpowiednio ustawionych grach użytkownika) każdy atakujący może teraz wybrać własny punkt odrodzenia, co stanowi odejście od systemu grupowego głosowania na miejsce odrodzenia. Dzięki temu gracze mają większą swobodę taktyczną podczas podchodzenia do budynków, jak również znacząco zmniejszy to liczbę wypadków, w których atakujący zostają zabici przez obrońców w chwili rozpoczęcia fazy akcji (drużynowy spawn killing).

Poprawka rozkładu populacji w trybie rankingowym

Nasze narzędzia do śledzenia danych wskazują, że na wyższych rangach (złotej, platynowej i diamentowej) znajduje się mniej graczy, niż się spodziewaliśmy. W związku z tym przepracowaliśmy system dystrybucji graczy po poszczególnych rangach. To oznacza, że po uaktualnieniu z dnia 2 lutego 2016 roku gracze natychmiast zobaczą zmianę swojej rangi.

Oto jak wyglądał podział rang przed tym uaktualnieniem:
 • 1,17 % Miedziana (1-4)
 • 34,6% Brązowa (1-4)
 • 58,8% Srebrna (1-4)
 • 5,27% Złota (1-4)
 • 0,1% Platynowa (1-3)
 • Mniej niż 0,001% Diamentowa

*Uwaga: Gracze z rangi platynowej często byli łączeni z graczami z rangi srebrnej, niemal zawsze z graczami z rangi złotej i niemal nigdy z graczami z rangi platynowej, co mogło sprawiać wrażenie, że matchmaking jest źle zbalansowany.

Wraz z tym uaktualnieniem chcemy osiągnąć następujący stan:
 • 15% Miedziana (1-4)
 • 25% Brązowa (1-4)
 • 35% Srebrna (1-4)
 • 20% Złota (1-4)
 • 5% Platynowa (1-3)
 • 0,2% Diamentowa

Będziemy intensywnie monitorować rozkład graczy pomiędzy poszczególnymi rangami i wprowadzać dodatkowe poprawki, jeśli będą konieczne. Aby dowiedzieć się więcej o systemie rankingowym, prosimy o lekturę tego postu na forum.

Poprawka parametrów fluktuacji w trybie rankingowym

Od teraz gracze z rangą Srebrna 3 lub niższa będą mieli wyższy stopień fluktuacji w porównaniu do wyższych rang. Na przykład ranga Brązowa 3 może zawierać graczy o współczynniku umiejętności od 15 do 16,5, podczas gdy Złota 3 obejmie większy zakres, od 32,5 do 35. Zamierzeniem tej poprawki jest umożliwienie graczom szybszego wydostania się z niższych rang. Dzięki temu nowsi lub mniej doświadczeni gracze będą lepiej się bawić, zaś regularnie grający, utalentowani gracze będą mogli zachować swoją rangę.

POZOSTAŁE ULEPSZENIA

Element sieciowy: ulepszenia tablicy taktycznej
 • Automatyczny zapis.

  Tablica taktyczna od teraz automatycznie zapisuje otwarte plany co 30 sekund. Dzięki temu nie utracisz efektów swojej pracy, jeśli zostaniesz rozłączony lub też, gdy podczas opracowywania taktyki wystąpi jakiś błąd. Dzięki temu będziesz również mógł opuścić tablicę bez konieczności zapisywania postępów. Upewnij się tylko, czy widziałeś powiadomienie o wykonaniu automatycznego zapisu, pojawiające się na górze tablicy, po prawej stronie od nazwy taktyki.

 • Alerty dot. przerw technicznych.

  Tablica taktyczna zaalarmuje cię o nadchodzącej przerwie technicznej na 15 minut przed jej rozpoczęciem. Naprawa błędów związanych z tablicą wymaga od nas wyłączenia serwerów na kilka minut. Gdy zbliża się przerwa techniczna, na dole tablicy zobaczysz stosowne ostrzeżenie. Ponieważ mamy od teraz również funkcję automatycznego zapisu, ryzyko utraty swojej pracy będzie znacznie niższe i wystąpi jedynie w sytuacji, w której edytujesz swoją taktykę na mniej niż 30 sekund przed rozpoczęciem przerwy technicznej.

 • Łatwiej teraz wybrać i edytować teksty.
 • Poprawki błędów.
  • Poprawiono błąd uniemożliwiający użytkownikom potwierdzenie usunięcia jednego z taktyków.
  • Poprawiono błąd, w wyniku którego czynności cofnięcia akcji/ponownego wykonania akcji stawały się nieaktywne aż do wyboru innego narzędzia.
  • Zaproszenie nowego taktyka będzie teraz poprawnie odnotowane w panelu uczestników (na górze po prawej stronie).
  • Poprawiono błąd, w wyniku którego nie można było zamknąć powiadomienia o podzieleniu się z poziomu tablicy kontrolnej, jeśli kliknięto opcję “Zobacz później”.

POPRAWKI NAJWAŻNIEJSZYCH BŁĘDÓW

Prosimy pamiętać, że nie jest to kompletna lista i że omawiamy jedynie poprawki, które dotyczą najczęściej zgłaszanych błędów.

Poprawki w rozgrywce

 • Martwe pole prawego drążka resetuje się do wartości domyślnej po wyjściu z gry – NAPRAWIONO
 • Thermite nie może podkładać ładunków termicznych na uszkodzonych lub wzmocnionych ścianach – NAPRAWIONO
 • Atakujący wygrywają w chwili, gdy jeden z członków drużyny zabije Fuze’a w momencie, gdy ten odpala swój ładunek kasetowy, zabijając zakładnika – NAPRAWIONO
 • Przełamanie bloku nie działa, jeśli operator z tarczą przemieszcza się w chwili otrzymania uderzenia wręcz – NAPRAWIONO
 • Podczas zjeżdżania po linie operator nie wchodzi w kolizje z konkretnymi obiektami i przenika przez tekstury podczas ruchu w górę – NAPRAWIONO
 • Kamera końca rundy przenika przez operatora – NAPRAWIONO
 • PVE: W rzadkich przypadkach jeden z SI nie odradza się na początku meczu – NAPRAWIONO
 • PVE: saperzy SI wpadają w pętlę pomiędzy animacją uniku i bezczynności każdorazowo w chwili otrzymywania obrażeń od gazu trującego – NAPRAWIONO

Poprawki w budowie poziomów

 • Obrońcy mogą przechodzić przez czerwone ściany blokujące podczas fazy przygotowań – NAPRAWIONO
 • Gracze w trybie wsparcia czasami nie otrzymują wiernego odtworzenia widoku z oczu obserwowanego gracza. Na przykład gracz niszczy ścianę i widzi, co za nią jest, a gracz oglądający go w trybie wsparcia wciąż widzi niezniszczoną ścianę – NAPRAWIONO
 • Na mapie Baza Hereford gracze mogą wydostać się z budynku przez czerwoną ścianę blokującą, jeśli podczas fazy przygotowań przeskakują przez worki z piaskiem – NAPRAWIONO
 • Na mapie Oregon gracze widzą przez sufit w chwili przeskakiwania przez piętrowe łóżko – NAPRAWIONO
 • Na mapie Kafe Dostojewski postać może zablokować się podczas przeskakiwania nad koszem na śmieci w zewnętrznej części alei od strony parku – NAPRAWIONO
 • Na mapie Konsulat postać może zablokować się pomiędzy krzesłami w biurze wizowym – NAPRAWIONO
 • Na mapie Kanał gracze mogą wyjrzeć poza świat przez sufit, jeśli umieszczą swojego drona nad odpowietrznikami w korytarzu – NAPRAWIONO
 • Występują niewielkie problemy z oświetleniem na naszych mapach – NAPRAWIONO

Poprawki sieciowe

 • Gra czasami łączy się z centrum danych CENTRAL-US zamiast WEST-EUROPE – NAPRAWIONO
 • Niektórzy gracze nie otrzymują punktów Rozgłosu po meczu – NAPRAWIONO
 • Błąd 0-0x00000602 pojawia się niekiedy w chwili powrotu na ekran poszukiwania graczy z gry rozegranej dzięki systemowi matchmakingu– NAPRAWIONO
 • Błąd 2-0x00000067 pojawia się niekiedy w chwili próby dołączenia do oddziału, który uprzednio został rozłączony – NAPRAWIONO
 • Błąd 2-0x00000068 pojawia się niekiedy w chwili przyjmowania zaproszenia do grupy – NAPRAWIONO
 • Niektórzy gracze z oddziału pozostają w menu głównym w chwili poszukiwania meczu, jeśli nie wykonano konkretnych kroków – NAPRAWIONO
 • Na ekranie lobby nie ma zegara – NAPRAWIONO
 • Gracz nie może wyjść z ekranu ładowania lobby w chwili dołączania do toczącej się gry, jeśli gracz z tej samej gry został przedtem zabity i wyszedł z lobby – NAPRAWIONO
 • Niektórzy użytkownicy otrzymują błąd “Połączenie nieudane” za każdym razem, gdy toczą rozgrywkę w czasie, gdy resetują się wyzwania – NAPRAWIONO
 • PVE: W niektórych wypadkach gracze nie otrzymują PD i punktów Rozgłosu po zakończeniu sesji Terrohunt – NAPRAWIONO
 • Tryb rankingowy: Gracze opuszczający grę z dowolnego powodu innego niż rozłączenie sieci nie otrzymują żadnego ostrzeżenia i dostają automatycznego bana na 2 minuty – NAPRAWIONO
 • Tryb rankingowy, PC: Gracze opuszczający mecz za pomocą klawisza F10 nie dostają wiadomości o ponownym dołączeniu – NAPRAWIONO
 • Tryb rankingowy, PC: Gracze opuszczający mecz za pomocą klawiszy Alt+F4 nie dostają wiadomości o ponownym dołączeniu – NAPRAWIONO

Poprawki interfejsu

 • Po opuszczeniu gry rankingowej na powiadomieniu o opuszczeniu meczu pojawia się zawartość tymczasowa – NAPRAWIONO
 • Na mapie Dom w pralni brakuje wskaźnika lokacji – NAPRAWIONO

Dodatkowe poprawki

 • PC: Jeśli gracz przełącza ustawienia celowania z Trzymania przycisku na Przełączanie, nie może spojrzeć przez urządzenia celownicze wieżyczki Tachanki – NAPRAWIONO
 • PC: Niektóre przyciski są przyporządkowane na stałe, w tym ruch i okienko czatu – NAPRAWIONO
 • PC: W menu brakuje funkcjonalności Push-to-talk – NAPRAWIONO
 • Uplay: Akcja Uplay Drużyna Alfa nie zostaje odblokowana po ukończeniu 50 meczów rankingowych – NAPRAWIONO
Źródło: