W operacji Pył pustyni do Drużyny Rainbow Six dołącza dwoje nowych operatorów Navy Seal. Ich cel – zabezpieczenie Granicy, naszej nowej darmowej mapy. To drugie duże uaktualnienie wprowadza również nowe malowania broni, zaawansowane opcje dostosowywania, możliwość zmiany wyposażenia pomiędzy rundami i wiele usprawnień.
źródło: rainbow6.ubi.com

Sezon 2 – Operation Dust Line

Do operacji Pył pustyni Drużyna Tęcza werbuje dwójkę najlepszych operatorów Navy SEALS: Blackbearda oraz Valkyrie.

patch30

rainbow6.ubi.com

Nowi operatorzy są natychmiast odblokowani dla posiadaczy Przepustki Sezonowej, którzy mają do nich wyłączny dostęp przez siedem dni. Po upływie tego okresu wszyscy gracze mogą odblokować tych operatorów za pomocą Punktów Rozgłosu lub Kredytów R6.

Valkyrie

Meghan J. „Valkyrie” Castellano, kanadyjska nadzieja na olimpijski medal na dystansie 200 metrów stylem klasycznym, pożegnała się ze swoimi marzeniami o złocie, łamiąc rękę w wypadku samochodowym, gdy jeszcze była juniorką. Przez następne dwa lata w rehabilitacji pomagał jej ojciec, pracujący jako oficer szkoleniowy. Związała swoje losy z armią, a kiedy pełniła funkcję oficera wywiadu marynarki, jako pierwszą kobietę w historii dopuszczono ją do szkolenia SEAL.
UNIKATOWA ZDOLNOŚĆ
Na wyposażeniu Valkyrie znajdują się 4 sztuki Gyro Cam Mk2 „Cyklop”, błyskawicznie rozstawianej kamery samoprzylepnej. Dzięki temu urządzeniu Valkyrie daje swojej drużynie możliwość nowego spojrzenia na całą sytuację.

BROŃ GŁÓWNA: SIG MPX SPAS-12

BROŃ DODATKOWA: Desert Eagle

GADŻET Rozstawiana tarcza Komórka nitro

PRĘDKOŚĆ: Średnia

OPANCERZENIE: Średnia

Blackbeard

Mimo że rodzice Craiga „Jensona” Blackbearda, wychowanego na północno-zachodnim wybrzeżu USA, byli naukowcami, on fascynował się wszystkim, co było związane z wojskiem. Postanowił, że wstąpi do Navy SEAL, postrzegając tę formację jako idealne połączenie siły psychicznej i fizycznej.
UNIKATOWA ZDOLNOŚĆ
Blackbeard wyposażony jest w TARS Mk0, przezroczystą tarczę bojową, stworzoną na bazie technologii stosowanej przy tworzeniu osłon dla strzelców czołgowych. Tarcza zwiększa osłonę Blackbearda, nie zmniejszając jego pola widzenia.

BROŃ GŁÓWNA: SCAR-H MK-11

BROŃ DODATKOWA: Desert Eagle

GADŻET Ładunek wyważający Granat ogłuszający M84

PRĘDKOŚĆ: Średnia

OPANCERZENIE: Średnia

GRANICA

Drużyna Tęcza została poproszona przez miejscowych stróżów prawa o pomoc w odzyskaniu kontroli nad pograniczem. Dwoje operatorów Navy SEAL, którzy stacjonowali na tym terenie, zostało zwerbowanych do Drużyny Tęcza w celu podzielenia się swoją wiedzą na temat Bliskiego Wschodu. Ta mapa, pełna starych i nowych budowli oraz dróg ciągnących się na otwartym terenie. To nasze najbardziej otwarte dzieło, na którym znajdziecie też najwięcej elementów do zniszczenia.

Nowa mapa – Granica – dostępna jest za darmo dla wszystkich graczy.

MALOWANIA BRONI OPERACJA PYŁ PUSTYNI

Razem z Operacją Pył pustyni możesz zdobyć amerykański kamuflaż pustynny, malowanie Operacja Pył pustyni, malowanie Navy SEAL i wiele więcej. Malowania dostępne będą w pakietach i indywidualnie.

OSPRZĘT GŁOWY

Wymień osprzęt głowy swojego operatora i wybierz, co ci się podoba – od klasycznych kamuflaży przez tradycyjny osprzęt wojskowy po wspaniały osprzęt rodem prosto z filmów. Odblokuj nowy sprzęt za pomocą Punktów Rozgłosu lub Kredytów R6.

OZDOBY

Na broń można teraz nakładać ozdoby. Niezależnie od tego, czy chcesz wyróżnić swojego ulubionego operatora, czy może zawiesić na broni medal „z 6-tką” albo symbol jednorożca – teraz przed wyruszeniem na pole bitwy możesz upiększyć swoją broń ozdobą na szczęście.

NOWE ELEMENTY

Prezentacja zwycięskiej drużyny

rainbow6.ubi.com

Wprowadzamy również nowy sposób prezentacji zwycięzców pod koniec meczu w trybie wieloosobowym. Po ostatniej rundzie operatorzy zwycięskiej drużyny przedstawiani są w blasku chwały zarówno przegranym, jak i pozostałym zwycięzcom. Najważniejszy zawodnik meczu otrzymuje nagrodę MVP i może przechwalać się, że był najlepszy.

rainbow6.ubi.com

DOSTOSOWYWANIE SPRZĘTU POMIĘDZY RUNDAMI

Teraz możesz dostosować wyposażenie swojego operatora pomiędzy rundami. Po prostu po określeniu operatora przejdź na jego ekran wyposażenia, aby wybrać broń, dodatki i ozdoby.

Ogólne poprawki i ulepszenia

Zrównoważenie gry

Operatorzy

Gadżet IQ oferuje lepszą widoczność

Zmieniliśmy sposób, w jaki urządzenie IQ wyświetla otoczenie i urządzenia elektroniczne. Możesz teraz widzieć, co znajduje się za ekranem, na którym pojawi się zarys wykrytych urządzeń. Promień wykrywania wynosi obecnie 20 metrów.

LKM Tachanki jest teraz łatwiejszy do rozstawienia i użycia

Zmodyfikowaliśmy strefę rozstawiania dla LKM Tachanki, dzięki czemu jego ustawienie w ograniczonych przestrzeniach oraz pod ścianami i podobnymi obiektami będzie łatwiejsze. Zredukowaliśmy także czas obsługiwania stacjonarnego LKM (szybsze wchodzenie na stanowisko i schodzenie z niego). To pierwsza z planowanych poprawek dotyczących Tachanki, których celem będzie ulepszenie tego urządzenia.

Tarcza Montagne’a daje ochronę boczną

Tarcza Montagne’a otrzymuje dodatkową ochronę z boków. Wierzymy, że dzięki maksymalizacji zdolności obronnych tej postaci stanie się ona bardziej interesująca. Zmiana umożliwi bezpieczniejsze wchodzenie do pomieszczeń i zapewni jeszcze lepszą ochronę kolegom z drużyny.

Frost nie ma już komórki nitro

W ramach kontynuacji poprawek z aktualizacji 2.3, w której Frost otrzymała strzeblę Super 90, zdecydowaliśmy się zastąpić jej komórkę nitro drutem kolczastym. Redukcja zasięgu strzelby nie wpłynęła w widoczny sposób na częstość wybierania tej postaci, ani na jej radzenie sobie w walce. Ponieważ dysponuje ona bardzo dobrym i przydatnym unikatowym gadżetem, jesteśmy przekonani, że dzięki tej zmianie Frost będzie jeszcze lepiej sprawdzać się jako technik.

Buck otrzymuje granaty i redukcję odrzutu, ale jego strzelba traci zasięg

Zabieramy Buckowi ładunki wyważające, ponieważ zwiększyliśmy promień zniszczeń zadawanych przez jego strzelbę. W zamian dajemy mu granaty odłamkowe, dzięki którym powinien stać się bardziej ofensywnym operatorem.
Zmniejszamy rozrzut poziomy jednej z jego głównych broni – karabinku C8. Oznacza to, że podczas ognia ciągłego broń będzie trochę mniej ruszać się na boki.
Nieznacznie zmniejszyliśmy zasięg skuteczny podwieszonej strzelby (o 2 metry), więc teraz będzie bardziej nadawała się do użycia jako wsparcie niż broń ofensywna.

Zmniejszenie zasięgu granatu EMP Thatchera

Zmniejszyliśmy zasięg skuteczny tego unikatowego gadżetu z 7 metrów do 5,2. Chodzi o to, by Thatcher nie mógł za jednym zamachem oczyścić całego pokoju z gadżetów, od góry do dołu, a nawet po bokach. Chcemy zachęcić graczy do zastanowienia się, w które miejsce najlepiej cisnąć granat EMP. Od teraz granaty EMP całkowicie blokują celowniki nieprzyjaciół na 10 sekund.

Sledge zamienia ładunki wyważające na granaty ogłuszające

Zamieniliśmy Sledge’owi ładunki wyważające na granaty ogłuszające, dzięki czemu jego opcje wyposażenia są teraz bardziej uniwersalne. Zmiana ta jest naszym zdaniem uzasadniona, gdyż Sledge dysponuje już lepszym ekwiwalentem ładunku wyważającego wielokrotnego użytku. Co więcej, statystyki pokazują, że gracze praktycznie nigdy nie wyposażają go w ładunki wyważające.

Thermite zamienia granaty odłamkowe na granaty ogłuszające

Za zamianą granatów odłamkowych Thermite’a na granaty ogłuszające przemawiają dwa argumenty. Po pierwsze, Thermite posiada bardzo ważny unikatowy gadżet, dzięki któremu jest jednym z najważniejszych operatorów w drużynie atakującej. Po drugie zaś, chcemy ograniczyć liczbę operatorów, którzy mogą jednocześnie posługiwać się na polu bitwy granatami odłamkowymi. Uważamy, że dwóch operatorów z granatami odłamkowymi to aż nadto dla drużyny atakującej, a zwiększenie tej liczby bardzo poważnie utrudniłoby zadanie obrońcom. W wyniku tej zmiany Thermite będzie mniej ofensywny, za to bardziej użyteczny.

Zestaw wyposażenia z tarczą rekruta FBI SWAT będzie miało teraz ciężki pancerz

Rekrut FBI SWAT wyposażony w tarczę będzie miał teraz ciężki pancerz, dzięki czemu zamiast współczynników pancerz: 2 i ruch: 2 będzie miał współczynniki pancerz: 3 i ruch: 1. Zmiana ta ujednolici prędkość operatorów posługujących się tarczą. Widzieliśmy, jak bardzo agresywnie może zachowywać się rekrut z tarczą, a doświadczony gracz w pełni wykorzystujący ten zestaw wyposażenia był zbyt silny. Dzięki tej zmianie gracz korzystający z tego wyposażenia nie będzie znacząco odbiegał poziomem od innych operatorów posługujących się tarczą i w rezultacie nowsi gracze w Rainbow Six Siege będą mogli przyzwyczaić się do prędkości, z jaką poruszają się operatorzy z tarczą.

Balans gry: gadżety i dodatki

Możliwość anulowania mocowania gadżetu

Wprowadziliśmy nową mechanikę mocowania gadżetów. Zamiast dotychczasowego mechanizmu wymagającego przytrzymania klawisza lub przycisku i puszczenia go, gdy jesteś gotów do zamocowania gadżetu, teraz możesz wcisnąć klawisz/przycisk, aby wziąć gadżet do ręki, a następnie przytrzymać klawisz/przycisk, aby go zamocować. Możesz także anulować mocowanie gadżetu w dowolnym momencie, ale funkcja ta wymaga włączenia w menu opcji.

Celownik z czerwoną kropką i kolimatorowy są teraz bardziej dokładne

Zielony trójkąt w celowniku kolimatorowym i czerwona kropka są teraz o wiele mniejsze, a tym samym – celniejsze.

Before:

rainbow6.ubi.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

After:

rainbow6.ubi.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Before:

rainbow6.ubi.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

After:

rainbow6.ubi.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ulepszenie tłumika płomieni i kompensatora

Zmieniliśmy sposób funkcjonowania tłumika płomieni i kompensatora. Chcemy, aby były bardziej przydatne, podobnie jak zwykły tłumik. Mamy nadzieję, że każdy dodatek będzie teraz lepiej współpracował z różnymi stylami korzystania z broni.

 • Tłumik płomieni
  Nadal częściowo ukrywa błysk strzału, ale teraz także redukuje czas powrotu broni do pozycji wyjściowej oraz odrzut po pierwszym strzale. Dodatek będzie teraz wynagradzał strzały pojedyncze oraz krótkie serie.
 • Kompensator
  Wprowadziliśmy ograniczenie maksymalnego odrzutu dla tego dodatku, dzięki czemu ogień automatyczny jest jeszcze bardziej zabójczy.

Granaty ogłuszające eksplodują szybciej

Granaty ogłuszające eksplodują teraz 1 sekundę po zderzeniu z powierzchnią, zamiast dotychczasowych trzech. Mamy nadzieję, że zmiana ta przyczyni się do zwiększenia efektu zaskoczenia oraz efektywności granatów tego typu.

Balans gry: broń

Strzelba typu pompka

Poprawiliśmy strzelbę typu pompka, zwiększając jej zasięg skuteczny dla maksymalnych obrażeń. Oznacza to, że mniejsze obrażenia będą zaczynały się w dalszej odległości od strzelającego niż poprzednio.

 • SDASS Compact
  53 pkt. obrażeń aż do 3 metrów -> 53 pkt. obrażeń aż do 5 metrów
 • 591A1
  48 pkt. obrażeń aż do 5 metrów -> 48 pkt. obrażeń aż do 6,5 metra
 • M870
  60 pkt. obrażeń aż do 2 metrów -> 55 pkt. obrażeń aż do 3,5 metra

Zmianę tę wprowadziliśmy głównie w wyniku uwag otrzymanych od graczy oraz uczestników warsztatów Pro League. Ponieważ granica między zbyt słabą, a zbyt silną strzelbą jest bardzo cienka, będziemy się uważnie przyglądać konsekwencjom tej zmiany.

Wygoda Graczy

Zmodyfikowanie martwej strefy w celowaniu kontrolerem

Zlikwidowano problem z martwą strefą przy posługiwaniu się kontrolerem, dzięki czemu celowanie będzie wygodniejsze i dokładniejsze.

Likwidacja punktów karnych za zniszczenie własnego gadżetu

Gracze nie będą więcej karani za zniszczenie własnego gadżetu. Na przykład, jeśli grasz jako Rook i ktoś zapomni podnieść panel pancerny, możesz zniszczyć torbę, aby nie wpadła w ręce wroga, i nie stracisz punktów.

Informacje na temat przerwy technicznej

Wprowadzono nowy, ulepszony system informowania o przerwie technicznej, który wyświetli stosowną informację przed jej rozpoczęciem. W czasie trwania przerwy gracze nie będą mogli starać się o przyłączenie do gry.

Edytowanie playlisty – gry użytkownika

Można teraz edytować playlisty z grami użytkownika.

Opuszczenie filmu podczas uruchamiania

Wciskając dowolny klawisz, możesz pominąć wyświetlenie filmu podczas uruchamiania gry.

Menu opcji, aktywności i oddziału

Interfejs dostępny z poziomu gry, np. menu opcji, jest teraz czarny.

Zmiany w playliście

Beta z rankingiem sezonowym i system nagród za osiągnięcia

Wprowadzamy Betę z rankingiem sezonowym i wyjątkowy system nagród na koniec każdego sezonu. Poczynając od końca Sezonu 1 każdy gracz, który zdobędzie rangę, otrzyma nagrodę w wysokości zależnej od poziomu rangi przy końcu sezonu. Dla Sezonu 2 przeprowadzimy całkowite wyzerowanie rang, a dla sezonów następnych – wyzerowanie częściowe. Oznacza to, że każdy gracz rozpocznie Sezon 2 rankingowy z tą samą rangą początkową, a przy początku sezonów kolejnych – rangi będą łączone.
Jednym z głównych powodów dla całkowitego wyzerowania rang jest błąd, przez który graczom opuszczającym mecz przed zakończeniem animacji raportu pomeczowego zaliczano porzucenie meczu. Błąd został naprawiony w aktualizacji 2.3, ale w jego wyniku wielu graczy otrzymało rangi niższe, niż im się należało. Dlatego, zerując rangi, unikamy sytuacji, w której gracze ci byliby jeszcze dodatkowo karani w Sezonie 2.
System rankingowy jest cały czas rozwijany, jako że stale monitorujemy dane spływające z matchmakingu. Przez cały sezon będziemy wprowadzać ulepszenia w oparciu o te dane oraz uwagi od społeczności. Chcemy, aby uwagi te w dalszym ciągu pomagały kształtować system rankingowy, podobnie jak miało to miejsce w przypadku innych aspektów Rainbow Six Siege. Zachęcamy was wszystkich do udziału w Sezonie 2 oraz dzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami, które weźmiemy pod uwagę podczas wprowadzania kolejnych udoskonaleń.

Matchmaking rankingowy dobierać będzie graczy na bardziej zbliżonym poziomie

Poprawiliśmy sposób, w jaki funkcjonuje wyliczanie rang i ocen matchmakingowych (MatchMaking Rating – MMR). Stopień niepewności w odniesieniu do twoich zdolności (współczynnik sigma) odgrywa teraz o wiele większą rolę w procesie doboru przeciwników. Pociąga to za sobą dwie konsekwencje:

 • Nowi gracze (np. w meczach kwalifikacyjnych, gdzie system nie wie o tobie zbyt wiele) mają bardzo wysoki stopień niepewności. W Sezonie 1 wygrana jednego czy dwóch pierwszych meczów kwalifikacyjnych często skutkowała dobieraniem przez system przeciwników do następnego meczu spośród graczy z górnego poziomu złotego lub dolnego platynowego. Sezon 2 łączy teraz częściej graczy o wysokim stopniu niepewności z graczami o niskich umiejętnościach, co powinno zapewnić dopasowanie graczy na bardziej wyrównanym poziomie.
 • Różnica w poziomach graczy w pierwszych 20-30 meczach sezonu powinna być teraz mniejsza; nie powinno być takich fluktuacji jak w Sezonie 1.

Ponadto przerobiliśmy interfejs użytkownika tak, abyś mógł widzieć swój MMR oraz swoje miejsce w bieżącym przedziale rankingowym. Powinno ci to ułatwić zorientowanie się w tym, co powinieneś robić, by awansować, albo czego unikać, aby nie zostać zdeklasowanym.

10 rankingowych meczów kwalifikacyjnych zamiast 5

Zwiększyliśmy liczbę rankingowych meczów kwalifikacyjnych, które musisz ukończyć, aby otrzymać rangę. Ponieważ po 5 rozegranych grach system matchmakingu nadal nie potrafił poprawnie ocenić umiejętności gracza, liczymy, że po 10 meczach otrzymasz miejsce we właściwym przedziale rankingowym.

Zmiany w wyświetlaniu rang

Rangi wszystkich graczy są teraz wyświetlane w raportach pomeczowych, a zmiana rangi będzie teraz bardziej widoczna.

Porzucenie meczu rankingowego powodować będzie karę w punktach Rozgłosu

Kiedy porzucisz mecz rankingowy, otrzymasz karę w wysokości 50% punktów Rozgłosu na określony czas w meczach rankingowych.

Optymalizacja rozgrywki

ULEPSZENIA POZYCJONOWANIA I PERSPEKTYWY

Zredukowana widoczność głowy operatora podczas celowania

Umiejscowienie kamery i głowy zostało zbliżone, aby zmniejszyć widoczność głowy gracza. Powinno to załagodzić problem pojawiający się przy wyglądaniu przez okno, w wyniku którego drugi gracz może zobaczyć twoją głowę, podczas gdy ty nie widzisz jego.

Animacje wychylania się są teraz odbiciami lustrzanymi

Ponieważ wszyscy operatorzy są praworęczni, wychylanie się na lewo lub prawo skutkowało różną widocznością głowy. Animacje zostały poprawione tak, by były własnymi odbiciami lustrzanymi, dzięki czemu widoczność głowy jest teraz taka sama po prawej, jak po lewej stronie.

ULEPSZENIA OBRAZU I DŹWIĘKU

Różnice w oświetleniu wewnątrz pomieszczeń i na zewnątrz są teraz mniejsze

Poprawiliśmy widoczność przy patrzeniu do wewnątrz pomieszczeń lub na zewnątrz. Ulepszenie jest szczególnie widoczne w sytuacjach, kiedy było zbyt jasno lub zbyt ciemno.

Aktualizacja oprawy graficznej

Ulepszyliśmy wiele aspektów oprawy graficznej. Jednym z nich jest renderowanie HDR, dzięki czemu obraz będzie teraz bardziej kontrastowy i nasycony. Dodatkowo poprawiono oświetlenie niektórych elementów menu, jak również oświetlenie na broni.

Dodano rozpraszanie dźwięku strzału dla większego realizmu

Oprócz efektów rozchodzenia się dźwięku dodaliśmy efekt rozpraszania dźwięku użycia broni, aby uzyskać jeszcze bardziej realistyczny efekt. Oznacza to, że gdy ktoś użyje broni w pomieszczeniu obok ciebie lub piętro wyżej albo niżej, uzyskasz dodatkowe informacje dotyczące jego lokalizacji.

Zredukowany efekt obrazu czarno-białego w kamerze z zabójstwa

Znacząco zredukowano efekt obrazu czarno-białego w kamerze z zabójstwa.

Zredukowano efekt “bliskości śmierci”

Efekt wizualny “bliskości śmierci” w o wiele mniejszym stopniu pozbawia nasycenia kolorami.

Udoskonalenie animacji śmierci

Animacja śmierci została udoskonalona, przez co stała się bardziej naturalna.

Większy podgląd broni

Rozmiar podglądu broni w menu jest teraz większy.

ULEPSZENIA EFEKTÓW ZNISZCZENIA

Szyby samochodów ulegają zniszczeniu

Można teraz strzelać przez niezniszczalne poprzednio szyby samochodów.

Inne Ulepszenia

ZWALCZANIE OSZUSTW I NIEWŁAŚCIWYCH ZACHOWAŃ

Regulamin postępowania

Wprowadzamy regulamin postępowania, który w jasny sposób stanowi, jakich zachowań oczekujemy od graczy podczas rozgrywki i poza nią. Z regulaminem połączony jest schemat postępowania dyscyplinarnego, którym posługiwać się będziemy w przypadku konieczności podjęcia środków dyscyplinarnych wobec graczy przejawiających niewłaściwe zachowania, np. oszukujących w grze. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z pełnym tekstem regulaminu postępowania.

Wzrost surowości kar wykluczenia dla oszustów

Wraz z Sezonem 2 wprowadzamy nowy schemat wykluczeń za oszustwa.

 • Pierwsze wykroczenie: tymczasowe wykluczenie na maks. 15 dni
 • Drugie wykroczenie: wykluczenie stałe

Walka z oszustami nigdy się nie kończy, ale jedno chcemy powiedzieć wprost: nie chcemy oszustów w naszej grze i zawsze będziemy zmierzać do osiągnięcia skutecznych rozwiązań.

Wykluczenia za niewłaściwe zachowania

Wprowadzamy tymczasowe i stałe wykluczenia za obraźliwe zachowania, np. uwagi o charakterze rasistowskim.
W takich przypadkach przedsięweźmiemy następujące środki dyscyplinarne:

 • Pierwsze wykroczenie: ostrzeżenie
 • Drugie wykroczenie: tymczasowe zawieszenie na 2 dni
 • Trzecie wykroczenie: tymczasowe zawieszenie na 7 dni
 • Kolejne wykroczenia: wykluczenie stałe

Oszukiwanie w Pro League i ESL

Podejmujemy wspólne działania razem z ESL na rzecz prowadzenia postępowań wyjaśniających dotyczących zespołów i graczy posądzonych o oszukiwanie w rozgrywkach Pro League. Każdy gracz, któremu oszukiwanie zostanie udowodnione, będzie wykluczony z gry.

ULEPSZENIA PVE

Redukcja ognia sojuszniczego w PVE

Procentowe obrażenia od ognia sojuszniczego w PVE zostały zredukowane z 0,25 do 0,1 w trybie swobodnym i z 0,5 do 0,25 w trybie normalnym.

Lepsze zbalansowanie SI na konsolach względem PC

Poprawiliśmy równowagę PVE na konsolach, aby procent wygranych gier odpowiadał wynikom osiąganym na komputerach osobistych. Zaobserwowaliśmy bowiem, że gracze na pecetach mają lepsze wskaźniki zwycięstw na wszystkich poziomach trudności. Spowodowane było to przede wszystkim faktem, że mysz i klawiatura stanowią bardziej precyzyjne metody sterowania niż kontroler, przez co graczom na konsolach trudniej osiągać rezultaty typowe dla graczy na pecetach.

Sklep w grze

Za kredyty R6 oraz punkty Rozgłosu można teraz kupić więcej przedmiotów w sklepie dostępnym z poziomu gry. Dodatkowo zredukowano ogólny koszt malowania broni.
W Sezonie 2 zmieniliśmy poziomy malowania broni, których teraz mamy trzy wersje zamiast poprzednich pięciu. Dodaliśmy także poziom sezonowy dla specjalnego malowania dla Sezonu 2.

Poprawki najważniejszych błędów

Błędy w rozgrywce

 • NAPRAWIONO: Celowniki operatorów FBI tracą dokładność po wycelowaniu bronią dodatkową.
 • NAPRAWIONO: Gracz rzucający komórkę nitro może widzieć, jak przelatuje ona przez dziurę, ale potem przyczepia się do innej przeszkody. Poruszanie się komórki nitro jest teraz bardziej płynne, a sam przedmiot nie przyczepi się do ściany, z którą się nie zderzy po rzuceniu.
 • NAPRAWIONO: Wychylanie się przy jednoczesnym trzymaniu gadżetu jest niepoprawnie odtwarzane podczas powtórki śmierci.
 • NAPRAWIONO: Broń można podnosić w celu uzupełnienia amunicji, jeśli spadnie bezpośrednio na gracza.
 • NAPRAWIONO: Gracz otrzymuje dodatkową amunicję, jeśli członek drużyny trzymający ten sam rodzaj broni zginie obok niego.
 • NAPRAWIONO: Błąd grafiki na bombach po umieszczeniu rozbrajacza na mapach nocnych.
 • NAPRAWIONO: [PVE] postacie SI nie patrzą w stronę akcji po wyważeniu ściany.
 • NAPRAWIONO: Celownik Glaza był lekko skrzywiony.
 • NAPRAWIONO: Gracz może umocować gadżet Jagera do rozkładanej tarczy.
 • NAPRAWIONO: Gracz zaatakowany wręcz, noszący panel pancerny Rooka, przechodził w stan powalenia zamiast ginąć.
 • NAPRAWIONO: Umiejscowienie głowy Blitza nie było dopasowane do tarczy.
 • NAPRAWIONO: Operatorzy z tarczami utrzymują celność na poziomie strzelania intuicyjnego do chwili zaprzestania korzystania z przyrządów celowniczych.
 • NAPRAWIONO: Gracz w pozycji leżącej za wzmocnioną ścianą może zostać zabity granatem odłamkowym wybuchającym po drugiej stronie.
 • NAPRAWIONO: Gracz może uzyskać celność ADS (reaktywny system obrony) bez pełnego wejścia w stan ADS.
 • NAPRAWIONO: Opóźnienie wybuchu granatów ogłuszających po zderzeniu z przeszkodą nie skracało się do 1 sekundy.
 • NAPRAWIONO: Możliwość zabicia nożem przeciwnika przez drzwi w podłodze.
 • NAPRAWIONO: Ginący gracz, który akurat skacze, może nadal strzelać tak długo, jak trwa animacja skoku.
 • NAPRAWIONO: Licznik unikatowych gadżetów Jagera nie aktualizuje się poprawnie, jeśli zamontuje się taki gadżet na tarczy członka drużyny (nierozstawionej).
 • NAPRAWIONO: Unikatowy gadżet Jagera unosi się w powietrzu po umocowaniu go na tarczy w rękach innego obrońcy.
 • NAPRAWIONO: Operatorzy wyposażeni w panel pancerny Rooka (płyta ceramiczna) po otrzymaniu obrażeń w walce wręcz przechodzą w stan DBNO (unieszkodliwieni, ale nie martwi).
 • NAPRAWIONO: Gracz nie może walczyć wręcz w dolnej części barykady, kiedy przed nią znajduje się drut kolczasty pod napięciem.
 • NAPRAWIONO: Gracze zabici podczas poruszania się w kucaniu powstają i przewracają się do przodu, zanim padną martwi.
 • NAPRAWIONO: Jeśli Castle ustawi rozkładaną tarczę natychmiast po usunięciu wzmocnionej barykady, gracze nie mogą przeskakiwać ponad nią.
 • NAPRAWIONO: Gracz natychmiast ginie, jeśli zjedzie na linie do pokoju i wyląduje na macie-pułapce.
 • NAPRAWIONO: Obserwowanie Tachanki w trybie widza powoduje wadliwą animację.
 • NAPRAWIONO: Operator Fuze po ożywieniu ma więcej pocisków w pistoletach.

Błędy w projektach poziomów

 • NAPRAWIONO: [Konsulat] Niektóre framugi drzwi umożliwiają pociskom przechodzenie przez nieprzenikalne ściany.
 • NAPRAWIONO: [Jacht] Dron może wylecieć poza mapę, jeśli zostanie uruchomiony w konkretnej lokalizacji.
 • NAPRAWIONO: [Baza Hereford] [Exploit] Gracz może dostać się pod mapę i zabijać wrogów, podczas gdy zjeżdża na linie do ZEWN. wejścia do piwnicy.
 • NAPRAWIONO: [Kanał] Gracz może przeskoczyć do ciężarówki w rampie załadunkowej.
 • NAPRAWIONO: [Oregon] Gracz może wejść do schowka w pralni.
 • NAPRAWIONO: [Bank] Wiele rysowanych w odległości obiektów nie wyświetlało się poprawnie.
 • NAPRAWIONO: [Jacht] Gracz może skoczyć w ścianę korytarza z globusem.
 • NAPRAWIONO: [Dom] Gracz może strzelać pomiędzy wzmocnienia na ścianie w sali ćwiczeń.
 • NAPRAWIONO: [Dom] Czytelność wskaźnika wyważenia (wyważenie, niezniszczalny, LOS) jest zła i wprowadzająca w błąd w pobliżu biura na parterze.

Pozostałe błędy

 • NAPRAWIONO: [PS4] Funkcja Players Met z zakładki znajomych w dynamicznym menu PlayStation nie działa.
 • NAPRAWIONO: [Xbox One] Błędy grafiki widziane na broni wystawionej na działanie światła.
 • NAPRAWIONO: Gra kończy się dla wszystkich graczy, kiedy z meczu użytkownika wychodzi host.
 • NAPRAWIONO: Gracze są w stanie określić numer IP wrogiej drużyny.
Źródło: