Tryb dla pojedynczego gracza w Rainbow Six Siege to tryb szkoleniowy składający się z 11 misji, które rozgrywamy samotnie wyznaczonym operatorem. Tryb ten został nazwany „Situations Mode”. Głównym celem trybu szkoleniowego jest zapoznanie gracza z unikatowymi możliwościami i gadżetami poszczególnych operatorów, poznanie map oraz prezentacja podstaw gry.

Situations Mode

W nagrodę za ukończenie misji otrzymujemy specjalne odznaczenia (gwiazdki) i bonusy za np. ukończenie misji przed czasem czy zachowanie połowy HP.

W jednej z misji na przykład musimy oczyścić budynek pełen ładunków wybuchowych i wrogów. W misji tej gramy operatorką „I.Q.”, która posiada unikatowy gadżet zamontowany na nadgarstku – detektor RED Mk III „Spectre” do wykrywania wszelkiego rodzaju urządzeń elektronicznych także tych wybuchowych. W kolejnej misji grając operatorem Thatcher musimy uwolnić zakładników uwięzionych w chatce „oświetlonej” olbrzymią ilością wszędzie rozlokowanych ładunków „nitro cell”. Na pewno skorzystamy z gadżetu jaki posiada Thatcher – granat EG MKO-EMP, który na ułamek sekundy generuje potężne pole elektryczne o napięciu 12500 woltów na metr we wszystkich pobliskich urządzeniach elektronicznych neutralizując je. W innej misji wyposażeni w wybuchowe pułapki laserowe oraz wiązki z drutem kolczastym znajdując się w siedzibie klubu motocyklowego musimy bronić zakładników przed hordą napierających bandytów.

Tryb „Situations” należy traktować jako „wstęp” do gry w sieci. Nie ma co liczyć na jakąś ciekawą fabułę czy zwroty akcji znane z poprzednich części serii Rainbow Six. To tylko 11 oskryptowanych misji, w które można się pobawić na początku przygody z grą żeby bliżej ją poznać.

Subskrybuj
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments