Update 4.0 Patch

Wraz z premierą Sezonu 3 – Operation Skull Rain – gra zostanie dzisiaj zaktualizowana do wersji 4.0. Lista zmian i poprawek w rozwinięciu newsa.
źródło: rainbow6.ubi.com

Update 4.0 Patch

NOWE FUNKCJE

NOWY DODATEK

Wychodzimy naprzeciw potrzebom jak największej liczby graczy, dlatego wprowadzamy nowy dodatek: uchwyt skośny. Testował go dla nas w naszym studio w Montrealu Serenity17, jeden z topowych graczy w R6. Dzielimy się z wami jego uwagami i podpowiedziami:

NOWY TRYB GRY UŻYTKOWNIKA (BETA)

Z prawdziwą radością wprowadzamy tryb realistyczny, który doda nowy poziom rozgrywki do gier użytkownika. Kierując się waszymi prośbami o tryb „bez ułatwień”, stworzyliśmy wersję realistyczną, dzięki której możecie wejść jeszcze „głębiej” w świat Rainbow Six, bez ułatwiających rozgrywkę informacji dostarczanych przez grę. Większy realizm zapewniliśmy wprowadzając kilka modyfikacji, m.in. ograniczając interfejs do zegara, kompasu oraz panelu gadżetów i broni, likwidując możliwość oznaczania przeciwników, usuwając potwierdzenie zabicia, czy wprowadzając realistyczne zarządzanie magazynkami i amunicją. To pierwszy krok w kierunku pełnego realizmu. Liczymy na wasze uwagi, by jeszcze bardziej usprawnić nasz nowy tryb.

TRYB NORMALNY

TRYB REALISTYCZNY

Wprowadzając ten tryb staraliśmy się odwzorować rzeczywiste przeżycia taktyczne. Najbardziej wyjątkowym aspektem nowego trybu jest żelazna więź, jaka tworzy się pomiędzy członkami drużyny. Od teraz, aby nie dać się zaskoczyć przeciwnikowi czającemu się za rogiem, musisz z pełnym zaufaniem polegać na towarzyszach broni i ich umiejętnościach. Dla przykładu, jedynym sposobem, by znać pozycję członków waszej drużyny (a więc nie strzelać do nich) oraz pamiętać, kto z nieprzyjaciół został już wyeliminowany (co nie jest proste, gdy brak potwierdzenia zabicia), jest pozostawanie w stałym kontakcie z resztą drużyny. W trybie realistycznym napięcie sięga zenitu, a wy musicie uważnie oceniać sytuację, koordynować swoje ruchy i komunikować się ze swoimi towarzyszami – i to przez cały czas.

SYSTEM KAPITULACJI

Jeśli walka staje się zbyt wymagająca dla waszej drużyny, możecie ją teraz skrócić i przejść do następnego meczu. Celem tej zmiany jest zwiększenie dynamizmu rozgrywki, gdyż od teraz drużyna może poddać mecz, zamiast być zmuszoną do grania aż do końca. W trakcie meczu rankingowego członkowie drużyny mogą głosować, czy poddać pojedynek, a decyzja zostaje podjęta przez większość drużyny. Zwracamy uwagę, że ta funkcja dostępna jest wyłącznie przed 3 rundą.

Usprawnienia rozgrywki

Wprowadzono mechanizmy wykrywania oszustw po stronie klienta w celu zwalczania niewłaściwych zachowań

Wdrożyliśmy mechanizm do zwalczania oszustw po stronie klienta oraz współpracujemy z naszymi partnerami z FairFight w celu usprawnienia stosowanych przez nich metod wykrywania oszustów. Bardzo cieszą nas zmiany, które w wyniku naszych wysiłków zostaną wprowadzone w Sezonie 3. Bliższe informacje o naszym mechanizmie testów przeciwko oszustwom po stronie klienta można znaleźć tutaj.

Dodatkowe środki zwalczające proceder zabijania członków własnej drużyny

Po monitorowaniu zmian, które wprowadziliśmy w łatce 3.3 i 3.4, podjęliśmy kroki w celu ulepszenia metod służących do wykrywania graczy zabijających członków własnych drużyn i wymierzenia im odpowiednich kar. Przypominamy, że gracze usunięci z meczu za zabicie członków drużyny podlegają następującym karom:

 • Pierwsze przewinienie:
  • Tryb swobodny – Usunięcie z meczu.
  • Tryb rankingowy – Zablokowanie na 15 minut, karne ograniczenie Rozgłosu o 50% na 30 minut.
 • Drugie przewinienie: Zablokowanie w matchmakingu na 30 minut.
 • Trzecie przewinienie: Zablokowanie w matchmakingu na 2 godziny.
 • Czwarte przewinienie: Zablokowanie w matchmakingu na 24 godziny.
 • Piąte przewinienie: Zablokowanie w matchmakingu na 7 dni.
Ulepszenie mechanizmu głosowania nad wyrzuceniem

Podjęto kroki w celu usprawnienia funkcji Głosowanie – Wyrzucenie i ogólnego polepszenia jej działania z perspektywy graczy. Gracze będą teraz szczegółowo informowani, w jaki sposób głosować nad wyrzuceniem innego gracza na swojej platformie. Ponadto, po zainicjowaniu głosowania, u wszystkich graczy, którzy są uprawnieni do udziału w nim, pojawi się odpowiednie powiadomienie, widoczne w lewym górnym rogu poniższego obrazka. Powiadomienie znika po oddaniu głosu. Ekran przedstawia również zaktualizowaną tablicę wyników, która będzie dostępna od łatki 4.0.

VoteKick

Nowe narzędzia na komputerach PC do postępowania z graczami wykazującymi nieprawidłowe zachowania w czacie tekstowym

Wprowadzono możliwość schowania czatu tekstowego na komputerach PC. Dzięki temu można unikać osób, które spamują na czacie albo rozsyłają niedozwolone wiadomości. Zachęcamy do zgłaszania takich graczy naszemu zespołowi obsługi klienta, gdzie zostaną oni potraktowani odpowiednio do wskazań naszego Regulaminu Postępowania.
Czat tekstowy wewnątrz gry można wyłączyć w części Ustawienia interfejsu w zakładce Rozgrywka w menu Opcje.

Kończyny operatorów nie przenikają już przez ściany i barykady

Jednym z częstych powodów do frustracji dla społeczności była sytuacja, kiedy gracz został zabity przez ścianę i po obejrzeniu nagrania z kamery killcam orientował się, że jego noga była widoczna po drugiej stronie. Usunęliśmy ten problem w łatce 4.0, dzięki znacznym usprawnieniom mechanizmu, który nazywamy „przenikaniem dynamicznym”. Od tej pory, kiedy gracz kryje się za ścianą lub rozstawioną osłoną, jego kończyny nie będą widoczne po drugiej stronie. Części ciała, kolidujące z geometrią danego obiektu, będą odpowiednio przycinane. Dzięki temu operatorzy nie przenikną również przez ścianę, kiedy położą się na ziemi albo zostaną powaleni obok obiektów – jak również w sytuacji, kiedy operator „wystaje” przez drzwi podłogowe. Zmiana ta jest niezwykle ważna, gdyż wyrównuje szanse dla wszystkich operatorów.
Bardzo cieszy nas wprowadzenie tej zmiany, ale należy podkreślić, że to rozwiązanie jest nadal rozwijane i usprawniane, więc może dojść do sytuacji, w których przenikanie nadal będzie występowało. Co więcej, choć części ciała przenikające przez obiekty nie są widoczne, nadal otrzymują one obrażenia. Jak wskazywaliśmy wcześniej, ta technologia dopiero raczkuje i będziemy ją w dalszym ciągu ulepszać. Naszym celem jest również objęcie tym samym mechanizmem zjawiska przenikania broni i osprzętu. Wyglądajcie tych zmian w nadchodzącej łatce!

Pole widzenia przy korzystaniu z kamer i kamery killcam zostało ujednolicone dla wszystkich graczy

Przed wprowadzeniem niniejszej łatki, wykonanie pewnych korekt pola widzenia pozwalało obrońcom zebrać więcej danych niż było to pierwotnie przewidziane dla kamer. Mechanizm ten został teraz ustandaryzowany i wszyscy użytkownicy korzystający z kamer będą mieli do dyspozycji to samo pole widzenia, które zostaje zmienione na wybrane ustawienie pola widzenia po wyjściu z kamery. Identyczna zasada obowiązuje w stosunku do kamery killcam. W przeszłości prowadziło to do powstania rozbieżności – zapis kamery killcam nie odpowiadał temu, co widzieli gracze przy swoich osobistych ustawieniach pola widzenia, co niekiedy prowadziło do wnoszenia oskarżeń o nieprawidłowe zachowanie.

Kamera killcam teraz lepiej przedstawia to, co się wydarzyło

Przed Sezonem 3 kamera przedstawiająca moment śmierci gracza (killcam) była stosowana jako narzędzie do rozpoznawania taktyki stosowanej przez wroga w celu obejścia obrony twojej drużyny lub jako sposób wykrywania podejrzanych zachowań. Po wprowadzeniu zmian związanych z Sezonem 3 kamera killcam będzie lepiej przedstawiać sposób w jaki zginął gracz. Wprowadzono poprawki w zakresie odtworzenia trajektorii lotu pocisków, przemieszczenia kamery, efektów rozprysku krwi i ruchów operatora podczas odtwarzania nagrania z kamery killcam. Ulepszenie to nie tylko pozwoli graczom lepiej zbadać ruchy wroga, ale ograniczy również liczbę przypadków, w których odtworzony film wyglądał zbyt niewiarygodnie.
Jesteśmy zadowoleni z postępu, jaki wprowadza niniejsza poprawka, ale w dalszym ciągu będziemy pracować nad rozwijaniem tej funkcji, aby zapewniała jak najbardziej wiarygodne informacje.

Zmodyfikowane informacje w lobby trybu rankingowego

Szukając sposobów na skrócenie czasu matchmakingu, jak również na ogólną poprawę wygody całego procesu, zauważyliśmy, że gracze niekiedy opuszczają mecz, zanim jeszcze się on rozpocznie, po sprawdzeniu wskaźnika meczów wygranych do przegranych lub wskaźnika Z/Ś drużyny przeciwnej. Funkcja ta została usunięta, aby poprawić płynność procesu matchmakingu dla wszystkich graczy i zagwarantuje graczom znacznie wygodniejszy przebieg tego etapu.

Lepsze śledzenie problemów z połączeniem i matchmakingiem, jakich doświadczają gracze

Poprawiliśmy śledzenie przypadków utraty połączenia i procesu matchmakingu, aby w krótszym czasie docierać do źródeł problemów, z którymi borykają się niektórzy użytkownicy. Pozwoli to nam szybciej podjąć reakcję w sytuacji, kiedy określone błędy kodu będą występować ze zwiększoną częstotliwością albo zaobserwujemy negatywne tendencje w obrębie procesu matchmakingu.
Patrząc ogólnie, zmiana ta pozwoli zmniejszyć liczbę przypadków utraty połączenia i przełoży się na poprawę komfortu matchmakingu.

Wygoda gracza

Informacje o wyposażeniu członków drużyny na ekranie oczekiwania

Od tej pory na zaktualizowanym ekranie oczekiwania można sprawdzać wyposażenie członków swojej drużyny. Gracz może dzięki temu dopasować własne wyposażenie, w zależności od tego, co już wzięli jego koledzy. Cytując dyrektora ds. prezentacji, Toniego Da Luza: „Gracze mają teraz dostęp w czasie rzeczywistym do broni i gadżetów wybranych przez ich kolegów. Możliwość sprawdzenia, np. czy Fuze zabrał tarczę czy 6P41, jest w Siege ogromnie istotna, bo skład drużyny ma tu wielkie znaczenie”. Funkcja ta będzie szczególnie przydatna, kiedy gracz dołączy do grupy, z którą nie grywa regularnie albo która nie używa komunikacji głosowej, bo daje możliwość szybkiego dostosowania się do wyborów podejmowanych przez kolegów.

TeammateLoadout

Pełnoekranowy podgląd broni

Na ekranie wyposażenia operatora można teraz przybliżyć i obracać widok broni. W oknie podglądu gracz może też nanieść na broń wybrane ozdoby i wzory malowania. Dzięki funkcji „sterowania wyśrodkowanego” można skupić się na wybranym punkcie broni i panoramować widok wokół niego. Można też użyć mechanizmu „ważnych miejsc”, aby błyskawicznie przybliżyć widok odpowiedniej części broni. Pozwoli to tworzyć treści skupione na broni oraz szczegółowo przyglądać się swoim ozdobom i wzorom malowania!

WeaponPreview

Zmiany map będą miały bardziej losowy charakter

Jak zauważyliśmy, po rozegraniu kilku potyczek z rzędu na danej mapie, gracze okazywali frustrację wynikającą z pozornego braku zróżnicowania przy zmianie map. Wprowadziliśmy algorytm, który zwiększa prawdopodobieństwo wyboru nowej mapy poprzez dobór map najrzadziej wykorzystywanych przez graczy w trakcie aktualnej sesji gry.

Przeprojektowane mapy taktyczne podają więcej szczegółów

W trakcie fazy planowania zarówno atakujący, jak i obrońcy będą korzystać z nowych map taktycznych. Zawierają one znacznie więcej szczegółów niż wcześniejsze mapy i umożliwią tworzenie w fazie planowania dużo bardziej złożonych strategii. Poniżej przestawiamy zrzuty ekranów z gry!

TacMap

Gracze mogą wybrać, który operator odrodzi się z rozbrajaczem

Drużyny mogą teraz zdecydować, który z graczy ma się odrodzić z rozbrajaczem. Pomoże to uniknąć sytuacji, kiedy gracze musieli porzucać rozbrajacz zaraz na początku rundy, jeżeli jego posiadanie nie zgadzało się ze strategią drużyny. Umożliwi to atakującym lepsze rozpoczęcie ataku na ładunek, jak również stworzy im więcej możliwości prowadzenia natarcia!

Atakujący będą powiadamiani o wyeliminowaniu wszystkich dronów

Atakującym zostanie wyświetlone powiadomienie, kiedy podczas fazy przygotowań wszystkie drony zostaną zniszczone. Pozwala to ograniczyć dezorientację, kiedy gracze zostają przeniesieni na ekran wyboru punktu odrodzenia.

TacMapDrone

Podczas stosowania dronów i kamer wyświetlony zostaje kompas

W odpowiedzi na prośby, podczas korzystania z drona lub kamery gracze będą mieli odtąd do dyspozycji na interfejsie kompas. Pozwoli to graczom bardziej precyzyjnie przekazywać informacje kolegom z drużyny. Dostęp do kompasu powoduje, że gracze obsługujący drony i kamery będą mieć jeszcze większe znaczenie dla sukcesu misji. Dobre dane wywiadowcze to połowa zwycięstwa!

Funkcja pingu lokalizacyjnego w wersji bardziej przyjaznej dla gracza

Wprowadzono zmiany w funkcji pingu lokalizacyjnego. Zwiększyliśmy maksymalny zasięg, czas trwania i skalę znacznika. Czas wydłużył się z 3 do 5 sekund, a zasięg wynosi teraz 100 metrów. Dodatkowo znacznik pingu będzie teraz skalował się odpowiednio do dystansu, aby zapewnić lepszą czytelność. Choć zawsze zalecamy przede wszystkim dobrą komunikację z resztą drużyny, ulepszenia tej funkcji powodują, że drużyny mogą porozumiewać się w więcej niż jeden sposób! Ping lokalizacyjny to teraz doskonałe narzędzie w sytuacji, kiedy należy cicho nasłuchiwać wrogiego operatora po drugiej stronie ściany lub kiedy zachodzi potrzeba precyzyjnej komunikacji z drużyną w hałasie intensywnej wymiany ognia!

Interfejs gry podaje więcej informacji w bardziej przejrzysty sposób

Zmieniono interfejs HUD używany podczas rozgrywki, dzięki czemu sprawdzenie stanu innych członków drużyny jest teraz znacznie łatwiejsze.

TeamHeader

Oprócz prezentacji stanu kolegów, zmieniliśmy również wskaźnik stanu zdrowia w lewym dolnym rogu. Usunęliśmy wskaźnik oceny pancerza, ponieważ jest on nieistotny dla gracza w trakcie trwania rundy. U graczy, którzy założyli panele pancerne Rooka, wskaźnik nadal będzie miał kolor zielony, jak to przedstawia poniższa ilustracja. Widać również, że kierunek północny jest podkreślony za pomocą czerwonego obrysu!

HealthFooter

Mniej kłopotliwy interfejs w sytuacji, kiedy rozbrajacz znajduje się na ziemi

Gracze mieli niekiedy trudności ze zlokalizowaniem wrogów przez rozmaite elementy interfejsu rozbrajacza. Podjęliśmy kroki, aby ograniczyć wpływ, jaki rozbrajacz miał na interfejs gracza. Przykładowo, ograniczyliśmy ogólny rozmiar wskaźnika do tego stopnia, aby gracz mógł wyraźnie widzieć wroga znajdującego się po drugiej stronie.

Defuser

Ostatnio używana playlista będzie domyślnie wybrana przy otwarciu menu głównego

Na prośbę społeczności graczy playlista, z której gracz ostatnio korzystał, będzie domyślnie wybrana podczas nawigowania do menu głównego. Usprawni to przebieg procesu matchmakingu u wszystkich graczy.

Wyświetlanie danych o pingu (opóźnieniu sieci) i liczbie klatek na sekundę pozwoli informować gracza o szybkości działania gry

W ramach starań, aby zapewnić graczowi jak najwięcej informacji, można teraz włączyć w grze wyświetlanie danych pingu, liczby klatek na sekundę i numeru wersji. Kolor poszczególnych parametrów zależy od szybkości pracy komputera. Przykładowo, duży ping lub mała liczba klatek na sekundę będą wyświetlane na czerwono, zaś niski ping i duża liczba klatek – na biało. Zakresy te będą automatycznie korygowane w zależności od trybu gry i platformy, na której działa gra. Dzięki temu gracze będą mogli lepiej rozpoznawać sytuacje, w których cierpią na skutek wysokiej latencji sieci albo niskiej liczby klatek.
Należy pamiętać, że narzędzie to ma na celu usuwanie błędów i rozwiązywanie problemów. Dane mogą przesłonić inne informacje wyświetlane na interfejsie. Korzystajmy więc według uznania.

Bardziej złożone opcje czułości myszy

Wyreguluj precyzyjnie czułość myszy, aby poprawić poziom kontroli na polu walki! Dzięki opiniom i uwagom od naszych graczy z Pro League, gracze na komputerach PC mogą teraz wyregulować czułość pionową i poziomą swoich myszek.

Wdrożenie nowego algorytmu myszy w menu

Wprowadziliśmy nowy algorytm, który umożliwia płynniejsze nawigowanie po menu za pomocą myszy. Przed wprowadzeniem poprawek, podczas przesuwania kursora myszy z pola M590A1 po lewej stronie do pola podglądu po prawej stronie, prezentowane były poszczególne obiekty wskazywane kursorem. Po zainstalowaniu poprawki można przesunąć kursor z jednego pola do treści bocznych bez zmiany tych treści – nawet, jeżeli kursor wskaże coś innego. Ilustracja poniżej przedstawia, jak kursor – o ile pozostanie w obrębie niebieskiego trójkąta i będzie poruszał się z odpowiednio dużą szybkością – nie wchodzi w interakcję z obiektami znajdującymi się między częścią po lewej i prawej stronie.

MenuFlow

Zmiany na playlistach

Tryb rankingowy

Z początkiem Sezonu 3 rangi zostaną częściowo zresetowane

W miarę jak Sezon 2 zbliża się do końca, monitorowaliśmy liczebność graczy w poszczególnych zakresach rang i jesteśmy zadowoleni z rezultatów. Wyniki analizy po Sezonie 2 przedstawiają się następująco:

 • 14% – Miedź
 • 30% – Brąz
 • 35% – Srebro
 • 16,5% – Złoto
 • 4% – Platyna
 • 0,5% – Diament

Przed Sezonem 3 rangi zostaną zresetowane i chcielibyśmy przedstawić teraz, w jaki sposób ten proces będzie przebiegał. Rangi wszystkich graczy zostaną poddane miękkiemu resetowi – będą zmienione w kierunku środka skali (wysoki Brąz – słabe Srebro) na podstawie parametru „niepewności”. „Niepewność” to wartość wynikająca z liczby meczów rozegranych przez gracza. W celu zmniejszenia liczby meczów wymaganych, aby odzyskać wcześniejszą rangę, zwiększyliśmy zakres niepewności, dzięki czemu gracze będą szybciej awansować po meczach definiujących ich rangę. Przykładowo, im więcej meczów rozegrał gracz o randze diamentowej, tym wyższą ocenę matchmakingową otrzyma po miękkim resecie i łatwiej będzie mu odzyskać wcześniejszą pozycję.
Aby otrzymać rangę, wszyscy gracze będą zobowiązani z rozpoczęciem Sezonu 3 rozegrać 10 meczów definiujących ich możliwości.

Liczba kwalifikacyjnych meczów rankingowych niezbędnych do przypisania pierwszej rangi

Wprowadziliśmy nowy element, który informuje gracza, ile meczów rankingowych pozostało mu do rozegrania, zanim otrzyma początkową rangę. Eliminuje to konieczność śledzenia liczby już rozegranych meczów kwalifikacyjnych. Po każdym meczu gracz zostanie poinformowany, ile z 10 wymaganych meczów rankingowych już rozegrał. Po przeprowadzeniu 10 meczów rankingowych gracz otrzymuje rangę odpowiednią do osiągniętych wyników.

Terrohunt

Terroryści będą teraz czujniejsi

Białe Maski nie reagowały dotąd tak uważnie na dźwięk kroków, jak to zakładaliśmy. Od tej pory będą wyraźnie zwracać większą uwagę na ruchy gracza. Operatorzy… odtąd musicie chodzić jak najciszej.

Mecze własne

Kiedy host dedykowanej gry własnej opuszcza grę…

…ty grasz dalej! Po wprowadzeniu tej łatki, niezależnie od tego, czy host (gracz rozsyłający zaproszenia) dedykowanej gry własnej na serwerze rozłączył się czy nie, gra będzie trwać nadal.

Gotów!

Jeżeli zbierze się 10 osób, które nie porozumiewają się ze sobą zbyt dobrze, ciężko jest określić, kiedy wszyscy gracze są gotowi do rozpoczęcia meczu. Teraz wprowadzona zostaje funkcja „Gotów”, dzięki której host wie, kiedy wszyscy gracze są gotowi do walki!

Równoważenie gry

Specjalizacja dodatków do broni

Uznaliśmy, że dodatki do broni winny pełnić specyficzne, niepowtarzalne i ściśle zdefiniowane role. W ten sposób odchodzimy od koncepcji jednego dodatku dobrego na każdą sytuację. Wprowadziliśmy też nowy dodatek w postaci pochylonego uchwytu przedniego. Będzie on ceniony zwłaszcza pośród graczy lubiących agresywną grę. Cały proces łączy się ze zmianami wprowadzonymi w trakcie Sezonu 2, np. dostosowaniem tłumików płomienia do potrzeb graczy strzelających krótkimi seriami czy kompensatorów do ognia prowadzonego w sposób ciągły.

Dalsze zmiany z zakresu równoważenia gry widać już na horyzoncie…

Choć niniejsza łatka nie wprowadza zmian z zakresu równoważenia operatorów, takie korekty pojawią się w trakcie Sezonu 3.

Pozostałe ulepszenia

Zwiększona wartość Przepustki Sezonowej

Zgodnie z prośbami kierowanymi ze społeczności graczy, podjęliśmy kroki w celu zwiększenia wartości Przepustki Sezonowej. Począwszy od tej łatki, posiadacze Przepustki otrzymają 10-procentowy upust VIP na całą zawartość Sklepu. Obejmuje on zarówno zakupy Rozgłosu, jak i Kredytów R6 w sklepie.
Jako przypomnienie o upuście, obok zakładki Sklepu będzie wyświetlać się unikalna ikona VIP.

Wiadomości w menu głównym

Niektóre z wiadomości w grze można odtąd kliknąć

Gracze będą mogli nawigować po treści posta dotyczącego konkretnego artykułu, aby bliżej zapoznać się z jego treścią. Wprowadziliśmy tę zmianę, aby ułatwić Wam dostęp do informacji! Od tej pory wystarczy kliknąć, aby przywołać informacje o ostatniej łatce albo powiadomienia o konserwacji.

Zmieniające się wiadomości w grze

Poszczególne wiadomości wyświetlane w menu głównym przełączają się teraz kolejno między sobą. Dzięki temu, zamiast wyświetlać tylko jedną wiadomość, możemy przekazać Wam więcej wiadomości związanych z Rainbow Six Siege.

Rozbudowa strony dla graczy rankingowych

Zespół rozbudował stronę statystyk o nową część zatytułowaną „Season Reward” (Nagroda sezonowa), informującą o nagrodzie otrzymywanej na koniec Sezonu. Strona ta będzie aktualizowana z końcem każdego Sezonu.

WebPortal

Główne poprawki błędów

Rozgrywka

Poprawki dot. broni
 • NAPRAWIONO – Komórki nitro są w stanie zabić / zadać obrażenia / eksplodować przez wzmocnioną ścianę.
 • NAPRAWIONO – Broń może zniknąć, kiedy gracz zwalnia przycisk uzupełniania amunicji.
 • NAPRAWIONO – Niektóre malowania są niedostępne dla broni G36C.
 • NAPRAWIONO – Niektóre malowania nie nanoszą się na broń G36C (Ash).
 • NAPRAWIONO – W pozycji leżącej, po strzale z Super 90 i przemieszczeniu się, pojawia się nienaturalna animacja.
 • NAPRAWIONO – Zbyt długie przytrzymanie klawisza przeładowania powoduje, że przeładowanie się nie rozpoczyna. Wydłużono czas przytrzymania przycisku w celu zapobiegnięcia przeładowaniu.
 • NAPRAWIONO – Po zmianie broni, podczas uzupełniania amunicji przy skrzyni z zaopatrzeniem, niekiedy pojawiała się ona w wersji odwróconej.
Poprawki dot. dodatków do broni
 • NAPRAWIONO – Podgląd odrzutu podczas zastosowania tłumika płomienia i uchwytu pionowego na broni SR-25 Blackbearda wygląda inaczej niż w pozostałych przypadkach.
 • NAPRAWIONO – Tłumik płomienia nie działa prawidłowo w określonych miejscach w Kafe Dostojewski.
 • NAPRAWIONO – Po założeniu tłumika płomieni skala odrzutu niektórych karabinków półautomatycznych zmienia się.
 • NAPRAWIONO – Do SR-25 Blackbearda nie można założyć celownika kolimatorowego.
 • NAPRAWIONO – W kamerze powtórkowej nie widać wiązki emitowanej przez celownik laserowy.
Poprawki dot. gadżetów
 • NAPRAWIONO – Gracze, którzy zostaną powaleni podczas korzystania z LKM-u Tachanki, a następnie byli reanimowani, nie wykazują kolizji z LKM i nie mogą z niego korzystać.
 • NAPRAWIONO – Niektóre gadżety po zniszczeniu regenerowały się po zbyt długim czasie.
 • NAPRAWIONO – Cyklop założony na złotej lampie w Banku unosi się w powietrzu.
 • NAPRAWIONO – Ładunek kasetowy założony na lokacji ZEWN. Frontowe patio w Domku górskim generuje nieprawidłowe efekty animacji i dźwiękowe.
 • NAPRAWIONO – Cyklop nie wykazuje kolizji z żadnym z wazonów z kwiatami na stołach w Kafe.
 • NAPRAWIONO – Cyklop wykazuje nieprawidłowe kolizje z soplami na Jachcie.
 • NAPRAWIONO – Cyklop nie wykazuje kolizji z drewnianymi belkami na Granicy.
 • NAPRAWIONO – Komórki nitro można umieścić w torbach na pieniądze w Skarbcach na mapie Bank.
 • NAPRAWIONO – Cyklop nie wykazuje kolizji z siatką ładunkową w lokacji DOLNY POKŁAD Luk bagażowy w Samolocie.
 • NAPRAWIONO – Gadżety mogą przeniknąć przez tekstury mapy, jeżeli zostaną umieszczone na elemencie możliwym do zniszczenia.
 • NAPRAWIONO – Cyklop nie wykazuje kolizji z górną częścią wzmocnienia ścian.
 • NAPRAWIONO – Gadżety można wrzucić do wnętrza metalowych prętów w górnej części Samolotu.
 • NAPRAWIONO – Na nagraniu kamery killcam efekty wizualne gadżetu IQ nie wyświetlają się prawidłowo.
 • NAPRAWIONO – Podczas strzelania z drona elektrycznego do stacjonarnego LKM Tachanki gracz otrzymuje obrażenia.
 • NAPRAWIONO – Kamerę Cyklop (Valkyrie) można wyrzucić na zewnątrz podczas fazy przygotowań w Banku.
 • NAPRAWIONO – Obrona reaktywna Jagera wykazuje nieprawidłowe kolizje ze ścianą po prawej stronie pociągu przy lokacji Kafe.
 • NAPRAWIONO – Po wykonaniu odpowiednich czynności, kamera Cyklop (Valkyrie) widzi to, co dzieje się na zewnątrz Samolotu.
 • NAPRAWIONO – Skaner IQ nie odnajduje czujnika bicia serca Pulse’a.
 • NAPRAWIONO – Wieżyczka Tachanki zacina się na animacji prowadzenia ognia, jeżeli gracz, który ją obsługuje zostaje usunięty na skutek zabicia członka własnej drużyny.
 • NAPRAWIONO – Obrońca trzymający rozstawianą tarczę jest tylko częściowo oślepiany przez oślepiacz Blitza.
 • NAPRAWIONO – Mina gazowa przelatuje przez podłogę, jeżeli zostanie rzucona na drut kolczasty, a następnie usunięta.
 • NAPRAWIONO – Mata Frost pozostaje widzialna, jeżeli gracz został na niej reanimowany.
 • NAPRAWIONO – Gracze nie mogą otrzymać postrzału w głowę, jeżeli aktywują animację walki wręcz z tarczą balistyczną.
 • NAPRAWIONO – Drut porażający Bandita unosi się w powietrzu, jeżeli został umieszczony na drzwiach podłogowych, które następnie uległy zniszczeniu.
 • NAPRAWIONO – Cyklop unosi się w powietrzu, jeżeli został umieszczony na gaśnicy w lokacji I PIĘTRO Pokój socjalny na Granicy.
 • NAPRAWIONO – Gadżety nie wykazują kolizji z wirnikami silnika w lokacji PARTER Maszynownia na Jachcie.
 • NAPRAWIONO – Cyklopa nie można zniszczyć za pomocą komórki nitro, jeżeli został umieszczony na serwerach w lokacji PIWNICA Serwerownia w Banku.
 • NAPRAWIONO – Cyklop unosi się w powietrzu, jeżeli został zamontowany na posągach, znajdujących się na Jachcie.
 • NAPRAWIONO – Po pierwszym rzucie granatem na granatach wszystkich typów znika element graficzny przedstawiający zawleczkę.
 • NAPRAWIONO – Detonacja ładunku wyważającego podczas biegu powoduje, że detonator unosi się w powietrzu obok broni.
 • NAPRAWIONO – Gracze mogą wykorzystywać powiadomienie dot. skoku, pojawiające się w związku z rozstawianą tarczą, aby przeskakiwać przez uszkodzone ściany.
 • NAPRAWIONO – Obrońcy mogą wzmacniać tę samą ścianę od obu stron.
 • NAPRAWIONO – Za pomocą ataku wręcz gracze mogą zniszczyć gadżety po drugiej stronie paneli pancernych Castle’a.
 • NAPRAWIONO – Atak na zabarykadowane drzwi lub okno powoduje, że Cyklop, który był na nich umieszczony, ześlizguje się w dół.
 • NAPRAWIONO – Podczas próby umieszczenia gadżetu na poziomie innym niż wysokość oczu występuje duża martwa strefa.
 • NAPRAWIONO – Operatorzy niekiedy nie mogą aktywować unikatowego gadżetu podczas sprintu przy sterowaniu z klawiatury i myszy.
 • NAPRAWIONO – Komórki nitro, Cyklopy i ładunki gazowe nie ulegają prawidłowemu zniszczeniu, kiedy wchodzą w kontakt z drutem kolczastym pod napięciem.
Poprawki z zakresu rejestracji trafień
 • NAPRAWIONO – Występują problemy z zakresu rejestracji trafień z broni dodatkowej i pistoletów podczas strzałów w nogi / dolną część ciała z dużej odległości.
Poprawki z zakresu kamery kill cam
 • NAPRAWIONO – Odrzut Glaza oglądany w widoku z kamery killcam wydaje się być bardzo mały.
 • NAPRAWIONO – Kamera killcam jest ustawiona w położeniu przesuniętym, jeżeli gracz wykonywał ruch w prawo lub w lewo.
 • NAPRAWIONO – Kamera killcam jest ustawiona w położeniu przesuniętym w przypadku graczy, którzy zginęli podczas przemieszczania się za osłoną, ale nie w przypadku graczy, którzy ich zabili.
 • NAPRAWIONO – Postaci teleportują się w widoku z kamery killcam.
 • NAPRAWIONO – Tłumik płomienia postaci wygląda na nieprawidłowo zamontowany na nagraniu z kamery killcam przedstawiającym śmierć danej postaci.
 • NAPRAWIONO – Na nagraniu z kamery killcam rozprysk krwi pojawia się dwukrotnie.
 • NAPRAWIONO – Gracze zabici z broni SASG-12 widzą na nagraniu z kamery killcam łuski unoszące się w powietrzu.
 • NAPRAWIONO – Jeżeli ostatni atakujący zostaje zabity przez gadżet wcześniej zabitego obrońcy, podawany jest nieprawidłowy zwycięzca.
 • NAPRAWIONO – Brak efektów dźwiękowych podczas odtwarzania nagrania z kamery killcam.
 • NAPRAWIONO – Podczas odtwarzania nagrań lina do zjazdów jest niewidoczna.
 • NAPRAWIONO – Ramiona postaci graczy są w dziwnych pozycjach na ich nagraniach z kamery killcam.
 • NAPRAWIONO – Podczas zjazdu operatora po linie w stylu australijskim, na kamerze killcam niekiedy występuje efekt odwrotnego odrzutu.
 • NAPRAWIONO – W widoku pierwszoosobowym kamery killcam niekiedy brakuje efektów rozprysku krwi.
Poprawki związane z opóźnieniami
 • NAPRAWIONO – Atakujący mogą pominąć kolizje poprzez wprowadzenie latencji, aby opóźnić animację ruchu po linie tak, iż mogą poruszać się przez czas trwania animacji.
Poprawki dot. fazy przygotowań
 • NAPRAWIONO – Jeżeli w fazie przygotowań zniszczone zostały wszystkie drony, lokalizacje odrodzenia nie są widoczne.
 • NAPRAWIONO – Atakujący może utknąć na ekranie wyboru miejsca odrodzenia, jeżeli jego dron został zniszczony, a on usiłuje natychmiast zmienić lokalizację odrodzenia w trakcie fazy przygotowań.
Poprawki dot. dronów
 • NAPRAWIONO – Drony widzą przez stół w Oregonie.
 • NAPRAWIONO – Dron może wypaść poza mapę przy lokacji ZEWN. Wyłom Wschód na Jachcie.
 • NAPRAWIONO – Dron może wypaść poza mapę przy lokacji ZEWN. Lodowiec Wschód na Jachcie.
 • NAPRAWIONO – Atakujący mogą skanować obrońców w czasie, kiedy ich drony są nadal wypuszczone.
 • NAPRAWIONO – Jeżeli atakujący rzuci drugiego drona w tym samym momencie, w którym zniszczony zostaje jego pierwszy dron, animacja rzutu na chwilę zacina się, a następnie dron wypada poza mapę.
 • NAPRAWIONO – Gracz zacina się na interfejsie HUD podczas sterowania dronem, jeżeli nacisnął klawisz Escape po aktywowaniu drona.

Poprawki dot. operatorów

Tachanka
 • NAPRAWIONO – Wieżyczka unosi się w powietrzu, jeżeli zabraknie w niej amunicji.
Bandit
 • NAPRAWIONO – Jeżeli włączony jest przydział gadżetów, naciśnięcie klawisza R1 nadal wymaga przytrzymania Kwadratu.
 • NAPRAWIONO – Gracz, który wykrwawi się po przejściu w stan powalenia w wyniku kontaktu z drutem porażającym, nie otrzymuje zarejestrowanych zabójstw.
Blackbeard
 • NAPRAWIONO – Gracze oglądający Blackbearda w trybie wsparcia w momencie, kiedy usuwa on tarczę w trybie ognia mierzonego obserwują, że tarcza staje się niewidzialna.
 • NAPRAWIONO – Szybkość Blackbearda zostaje zresetowana do poziomu normalnego, nawet jeżeli używa swojej tarczy, po opuszczeniu stacjonarnego LKM-u Tachanki.
 • NAPRAWIONO – Po śmierci z rąk Blackbearda gracze często obserwują przesunięcie efektu tłumienia płomienia na nagraniu z kamery killcam.
Blitz
 • NAPRAWIONO – Błysk tarczy Blitza pojawia się ponownie na ekranie projektora w lokacji II PIĘTRO Salon.
 • NAPRAWIONO – Tarcza z oślepiaczem czasami obraca się i „wystaje” przez model postaci w widoku z trzeciej osoby.
 • NAPRAWIONO – Kamera nie wyświetla poprawnie obrazu, jeżeli ostatnie śmiertelne trafienie w rundzie zadaje Blitz.
 • NAPRAWIONO – Niewidzialność dla kolegów z drużyny w trybie PvP.
Frost
 • NAPRAWIONO – W samolocie gracze nie mogą rozłożyć maty na podłodze, na której leżą papiery.
 • NAPRAWIONO – Łuski pocisków MK1 9 mm są wyrzucane po złej stronie broni.
 • NAPRAWIONO – Animacja Frost wygląda na szukodzoną podczas obrotu kamery w sytuacji, kiedy postać trzyma pułapkę.
 • NAPRAWIONO – Gracze uwięzieni przez matę mogą się poruszać, jeżeli przeskoczą przez zabarykadowane drzwi w pozycji przykucniętej.
 • NAPRAWIONO – Gracz schwytany przez matę może wziąć do ręki broń, jeżeli kolega z drużyny przestanie reanimować gracza przed zakończeniem tej czynności.
 • NAPRAWIONO – Brak odtwarzanego dźwięku, jeżeli operator zostaje uratowany z pułapki na niedźwiedzie.
Fuze
 • NAPRAWIONO – W menu operatora nie można obrócić modelu tarczy Fuze’a wokół własnej osi.
 • NAPRAWIONO – Przy reanimacji liczba amunicji do pistoletu ulega zwiększeniu.
IQ
 • NAPRAWIONO – IQ nadal wykrywa urządzenia elektroniczne w trybie widza, nawet po tym, jak zginęła.
 • NAPRAWIONO – Operatorzy zacinają się w zapętlonej animacji, jeżeli gracz naciśnie wielokrotnie przyciski „LB”, „RB” i „Y”.
 • NAPRAWIONO – Po przełączeniu na ładunek wyważający wykrywacz elektroniki wyświetla zostaje wyświetlony jako podłożony.
 • NAPRAWIONO – Podczas czołgania wykrywacz elektroniki w dalszym ciągu wykrywa gadżety.
 • NAPRAWIONO – IQ jest w stanie skanować kamery i gadżety bez używania skanera, jeżeli używa granatu ogłuszającego jako broni dodatkowej.
 • NAPRAWIONO – Gadżet IQ pojawia się w pozycji przesuniętej podczas animacji przeładowania broni.
Jager
 • NAPRAWIONO – Gadżet obrony reaktywnej Magpie nie wykazuje kolizji z dronami.
 • NAPRAWIONO – Jager jest w stanie umieścić swój gadżet na rozstawianej tarczy kolegi z drużyny.
 • NAPRAWIONO – Pytanie o rozstawienie gadżetu Jagera pojawia się dalej od ściany niż powinno, przez co gracz zostaje teleportowany.
Kapkan
 • NAPRAWIONO – Pułapki wybuchowe (EDD) Kapkana ustawione na oknach nie zabijają operatorów o pancerzu 2 lub 3, jeżeli spowodują detonację podczas wtargnięcie z liny w pozycji siedzącej.
 • NAPRAWIONO – Jeżeli dwóch graczy minie gadżet EDD Kapkana w sytuacji, kiedy jest on umieszczony w drzwiach o podwójnej szerokości, mogą uniknąć śmierci.
 • NAPRAWIONO – Gadżet EDD może zostać umieszczony w pozycji nieprostopadłej w przyległych drzwiach.
 • NAPRAWIONO – Gadżet EDD wybucha, nawet jeżeli gracz przeczołga się pod laserem nie przerywając wiązki.
 • NAPRAWIONO – Atakujący może aktywować pułapkę Kapkana poprzez „wystawanie” przez barykadę.
 • NAPRAWIONO – Gracz może zostać wyrzucony z gry za zabijanie członków własnej drużyny, jeżeli pułapka Kapkana zabije sojusznika.
 • NAPRAWIONO – W trybie zabezpieczania obszaru pytanie o użycie gadżetu Kapkana nakłada się na cel.
Montagne
 • NAPRAWIONO – Szybkie naciskanie przycisków RB i LB powoduje anulowanie animacji, nawet jeżeli operator nie posiada granatów.
 • NAPRAWIONO – Operator może znajdować się w trybie ognia mierzonego nawet z granatem w ręku lub z rozłożoną tarczą.
 • NAPRAWIONO – Dzięki błędowi istnieje możliwość strzelania nawet przy rozstawionej/w pełni rozłożonej tarczy.
Pulse
 • NAPRAWIONO – Czujnik bicia serca nie wprowadza kontrolera w prawidłowe drgania w momencie wykrycia nieprzyjaciela.
 • NAPRAWIONO – Kiedy Pulse jest obserwowany przez kamerę widza i wykryje bicie serca, kontroler gracza wibruje w sposób ciągły zamiast wykonać pojedynczą wibrację w momencie wykrycia.
 • NAPRAWIONO – Animacja czujnika bicia serca powtarza się za każdym przełączeniem widoku kamery między graczem jako członkiem drużyny i jako obserwatorem.
Rekrut
 • NAPRAWIONO – Rekrut SWAT z tarczą balistyczną nie ma ciężkiego pancerza.
Rook
 • NAPRAWIONO – Hełm Adrian Rooka wystaje przez kołnierz w trybie podglądu lub w widoku pełnoekranowym.
Sledge
 • NAPRAWIONO – Użycie młota taktycznego Sledge’a niekiedy powoduje, że animacja skończy się przedwcześnie, a gracz nie może używać młota przez resztę rundy.
Twitch
 • NAPRAWIONO – Wiązka z tazera drona elektrycznego może „wystawać” przez ściany.
Thermite
 • NAPRAWIONO – Odłamki ze zniszczonych wzmocnionych drzwi podłogowych są niewłaściwie odtwarzane.
 • NAPRAWIONO – Ładunki wyważające można umieścić na niezniszczalnych powierzchniach na mapie Kanał.
Valkyrie
 • NAPRAWIONO – Rzucenie gadżetem Cyklop w torbę sportową spowoduje, że torba zniknie.
 • NAPRAWIONO – Ramiona graczy wydają się rozciągać w widoku z kamery powtórkowej.
 • NAPRAWIONO – Kamery Cyklop nie pozwalają na wystarczająco łatwą identyfikację nieprzyjacielskich operatorów.
 • NAPRAWIONO – Kamera Cyklop przestawia się na widok czarno-białych kółek podczas wywołania komunikatu „Wykryto cię” w trakcie sprawdzania kamer.
 • NAPRAWIONO – Nazwa unikatowej zdolności jest niewidoczna na ekranie szczegółów i statystyk tej postaci.

Poprawki dot. perspektywy gracza

Ogólne poprawki
 • NAPRAWIONO – Gracz, który został zastrzelony podczas skoku, może w dalszym ciągu strzelać, dopóki animacja skoku nie dobiegnie końca.
 • NAPRAWIONO – Strzały w głowę przez ścianę lub barykadę niekiedy nie powodują, że trafiony gracz ginie lub przechodzi w stan powalenia.
 • NAPRAWIONO – Jeżeli elementy wizualne związane ze stanem powalenia zostały aktywowane na końcu rundy, wyświetlają się one również przy powtórce końca rundy.
 • NAPRAWIONO – Ślady lotu kul przemieszczają się w modelu trzecioosobowym, co co wywołuje niewłaściwą prezentację wymiany ognia w porównaniu do widoku pierwszoosobowego.
 • NAPRAWIONO – Gracze nie mogą zaatakować wręcz przeciwnika na linie, który nie znajduje się dokładnie na wprost okna.
 • NAPRAWIONO – Po ponownym podłączeniu do gry, graczom w trybie wsparcia wyświetla się niewłaściwa postać.
 • NAPRAWIONO – Operatorzy, którzy korzystają z LKM-ów, niekiedy nie widzą efektu rozprysku krwi po trafieniu wroga.
 • NAPRAWIONO – Inne osoby widzą postać gracza w pozycji „padnij”, podczas gdy u samego gracza postać kuca, stoi lub biegnie.
 • NAPRAWIONO – Problemy z replikacją w widoku trzecioosobowym powodują, że operatorzy wyglądają, jakby celowali lub byli zwróceni w inne kierunki.
 • NAPRAWIONO – Operatorzy z tarczą niekiedy stają się niewidzialni po wykonaniu dużej liczby animacji.
 • NAPRAWIONO – Gracz „zacina się”, jeżeli został powalony podczas wspinania się na drabinę.
 • NAPRAWIONO – Jeżeli gracz przejdzie w stan powalenia w momencie, kiedy trzymał gadżet, broń podstawowa może unosić się w powietrzu nad ciałem.
 • NAPRAWIONO – Podczas próby wzmocnienia ścian w fazie przygotowań niektóre ściany mogą przybierać kolor czerwony.
 • NAPRAWIONO – Palce operatora drżą w animacji okresu bezczynności.
 • NAPRAWIONO – Broń gracza unosi się w powietrzu po jego śmierci.
 • NAPRAWIONO – Klient gry zacina się po zakończeniu ładowania benchmarku.
 • NAPRAWIONO – Po włączeniu opcji TXAA lub MSAA w ustawieniach grafiki na niektórych obiektach pojawiają się białe krawędzie.
 • NAPRAWIONO – W konfiguracjach z SLI i Crossfire występuje miganie świateł.
 • NAPRAWIONO – Podczas rozpoczynania sesji gry na mapie Granica słowo „clearance” na ekranie ładowania jest napisane z błędem.
Poprawki dot. interfejsu użytkownika
 • NAPRAWIONO – Gracze wprowadzeni w stan powalenia przez eksplozję, którzy następnie wykrwawili się na śmierć, są oznaczeni niewłaściwą ikoną w kanale informacji o zgonach.
 • NAPRAWIONO – Jeżeli najlepszy zawodnik gry zostaje wyrzucony z meczu przed pokazem zwycięzców, jego nazwisko i wynik nie wyświetla się na ekranie z prezentacją wyników.
 • NAPRAWIONO – Podczas przełączania między padem a klawiaturą i myszką, przy rozpoczynaniu działań nadal pojawia się tekst tymczasowy.
 • NAPRAWIONO – Podczas próby wyjścia z gry własnej na serwerach dedykowanych tekst w języku francuskim wyświetla się niepoprawnie.
 • NAPRAWIONO – Nazwa najlepszego zawodnika wyświetla się niepoprawnie podczas pokazu zwycięzców.
 • NAPRAWIONO – Opis używanego gadżetu w niektórych językach wystaje poza granice pola opisu.
 • NAPRAWIONO – Tekst informujący o jakości tekstur w menu opcji grafiki jest zasłonięty przez panel VRAM.
 • NAPRAWIONO – Na ekranie dostosowania wyposażenia broni widnieje tekst w postaci skróconej.
 • NAPRAWIONO – Tekst informacji o jakości tekstur i ustawieniach wielopróbkowania zachodzi na pasek zajętości pamięci.
 • NAPRAWIONO – Jeżeli gracz jest zbanowany, menu zawierają odtąd wyraźną informację na ten temat.
 • NAPRAWIONO – Podczas wyboru operatora opis niektórych broni nachodzi na model uzbrojenia.
 • NAPRAWIONO – Podczas wyświetlania podstrony układu sterowania kontrolera, w zakładce Sterowanie, w menu Opcje, tekst o gadżecie głównym jest obcięty.
 • NAPRAWIONO – Ikony myszy zasłaniają pasek postępu czynności, jeżeli został ustawiony jako przycisk czynności.
 • NAPRAWIONO – Dla niektórych malowań Sezonu 2 nie wyświetlają się opisy poziomów.
 • NAPRAWIONO – Panel podglądu odświeża się w momencie zamknięcia menu Opcji.
 • NAPRAWIONO – Linki do strony WWW dla niektórych regionów nie działają.
 • NAPRAWIONO – Gracze nie mogą przewinąć ekranów Ustawienia matchmakingu graczy i Sterowania do samej góry za pomocą klawiatury.
 • NAPRAWIONO – U operatora, który odrodził się z rozbrajaczem, niekiedy nie wyświetla się pytanie o jego użycie.
 • NAPRAWIONO – Działanie menu w trakcie raportu po akcji było mylące.
 • NAPRAWIONO – Po naciśnięciu przycisków [WSTECZ] lub [START] panele Aktywności lub Opcje i Informacje pojawiają się z pewnym opóźnieniem.
 • NAPRAWIONO – Przycisk przybliżania na osprzęcie głowy nie działa w zaplanowany sposób.
Poprawki dot. menu
 • NAPRAWIONO – Gracze zacinają się na nakładce z doładowaniem na ekranie, kiedy próbują aktywować doładowanie w momencie rozpoczynania meczu.
 • NAPRAWIONO – Gracze z drużyny atakującej nie mają dostępu do menu opcji w trybie wsparcia podczas fazy przygotowań.
 • NAPRAWIONO – Broń i celowniki są niekiedy przezroczyste na ekranie dodatków do broni.
 • NAPRAWIONO – W momencie próby dostępu do menu malowania broni graczom wyświetla się komunikat „Posiadasz wszystkie dostępne malowania”.
 • NAPRAWIONO – Kanał z wiadomościami nie przełącza się, dopóki gracz nie przejdzie na inną zakładkę i wróci w to samo miejsce.
 • NAPRAWIONO – Kursor myszy niekiedy nie nadaje priorytetu odpowiedniemu menu.
 • NAPRAWIONO – Pakiet Safari pojawia się w części Zawartość cyfrowa nawet po nabyciu Przepustki Sezonowej.
 • NAPRAWIONO – Tekst po prawej stronie menu, jak również w Centrum Danych i na ekranach typu NAT jest za mały.
 • NAPRAWIONO – Tekst „Online” wyświetlany po wejściu w profil gracza jest za mały.
 • NAPRAWIONO – Część tekstu na panelu bocznym podczas tworzenia playlisty w trybie meczu własnego jest za mała.
 • NAPRAWIONO – Niekiedy gracz nie otrzymuje Rozgłosu, jeżeli wystąpiły u niego problemy z siecią.
 • NAPRAWIONO – Dwuwymiarowy podgląd broni ładuje się za długo.
Poprawki dot. dźwięku
 • NAPRAWIONO – Po naciśnięciu klawisza Wstecz, w celu wycofania z menu wyposażenia do wcześniejszego menu, słychać niewłaściwy dźwięk.
 • NAPRAWIONO – Wybór w menu rozwijanym powoduje odtworzenie równocześnie dźwięku nawigacji i potwierdzenia.
 • NAPRAWIONO – Podczas przechodzenia do menu Portalu rozlega się zapasowy dźwięk potwierdzenia.
 • NAPRAWIONO – Kiedy na dole ekranuy pojawia się wiadomość, rozlega się dźwięk Panel wł./wył.

Poprawki dot. trybów gry

Poprawki dot. trybu rankingowego
 • NAPRAWIONO – Nowi gracze poniżej 20. poziomu mają dostęp do meczów rankingowych.
Poprawki dot. gry własnej użytkownika
 • NAPRAWIONO – Miejsca na widzów nachodzą na siebie w centralnej części ekranu.
 • NAPRAWIONO – Host gry w trybie zakładnika w meczach własnych użytkownika wygrywa każdą rundę, jeżeli zabije zakładnika.
 • NAPRAWIONO – Ikona hosta nie aktualizuje się po wybraniu nowego hosta.
Poprawki dot. trybu ratowania zakładnika
 • NAPRAWIONO – Pod koniec powtórki rundy flara sygnałowa w punkcie ewakuacji jest „zamrożona”.
 • NAPRAWIONO – Na początku każdej rundy pojawia się animacja upadku zakładnika.
 • NAPRAWIONO – Brakująca tekstura w okolicach pasa zakładnika-mężczyzny.
 • NAPRAWIONO – Śmierć zakładnika w wyniku przejścia w tryb powalenia, w którym zakładnik się wykrwawia, skutkuje zwycięstwem atakujących.
Poprawki dot. trybu zabezpieczania obszaru
 • NAPRAWIONO – Pojemnik z substancjami niebezpiecznymi w trybie zabezpieczania obszaru wykazuje nieprawidłowe kolizje z pociskami.
Poprawki dot. trybu Terrohunt
 • NAPRAWIONO – Niektóre komórki nitro wyświetlają się wewnątrz ścian lub pod dziwnym kątem.
 • NAPRAWIONO – Gracz nie ma możliwości stwierdzić, czy kamizelka nieprzyjaciela z ładunkiem wybuchowym została deaktywowana.
 • NAPRAWIONO – Postacie sterowane przez komputer nie są w stanie rzucać ładunków C4.
 • NAPRAWIONO – Gracze nie są w stanie podnieść rozbrajacza po pierwszej bombie w trybie Terrohunt, jeżeli nad nim stoją.
 • NAPRAWIONO – Postacie sterowane przez komputer nie są w stanie wchodzić po linie po uszkodzonych ścianach.
Poprawki dot. kamery widza
 • NAPRAWIONO – W lokacji PARTER Jadalnia przyległej do PARTER Salon w domku górskim występuje martwa strefa.
 • NAPRAWIONO – Podczas obserwacji lokacji I PIĘTRO Sypialnia Korytarz na pierwszym piętrze domku górskiego występują martwe strefy.
 • NAPRAWIONO – Postaci stają się niewidzialne, kiedy znajdują się na pierwszym piętrze domku górskiego i wyjdą na krawędzie dachu budynku.
 • NAPRAWIONO – Jeżeli gracz zginął podczas korzystania z widoku pierwszoosobowego, zostaje przełączony do widoku pierwszoosobowego gracza, który go zabił.
 • NAPRAWIONO – Gracz może napotkać na martwe strefy podczas obserwowania Głównej sypialni na I piętrze.
 • NAPRAWIONO – Przypisania klawiszy sterujących w trybie widza są takie same, jak przypisania w grze.
 • NAPRAWIONO – Przejścia na podłodze nie są tak płynne, jak powinny być.
 • NAPRAWIONO – Podczas oglądania Tachanki w roli widza, można zaobserwować uszkodzoną animację.
 • NAPRAWIONO – Pasek zdrowia nad modelem gracza i pasek wyświetlany na interfejsie mogą ulec desynchronizacji.
 • NAPRAWIONO – Brak wskazówki wizualnej, że gracz broniący jest wykryty, kiedy znajduje się na zewnątrz.

Poprawki dot. projektu poziomów

Bank
 • NAPRAWIONO – Niepoprawna jakość detali złotego logo na brązowej ścianie widocznej z lokacji PARTER Biuro Korytarz.
 • NAPRAWIONO – Kamera Cyklop Valkyrie nie daje się zamocować na zewnętrznej ścianie garażu w banku.
 • NAPRAWIONO – Niepoprawna jakość detali w banku podczas przybliżania widoku z parteru do biura kasjerów.
 • NAPRAWIONO – Gracze niekiedy odradzają się w ścianie.
 • NAPRAWIONO – Gracze mogą przeskoczyć przez ścianę po odbiciu z kanapy w lokacji I PIĘTRO Sala zarządu.
 • NAPRAWIONO – Gracze stojący za kratami w Skarbcu nie są oślepiani przez gadżet Blitza, granaty ogłuszające lub granaty błyskowe.
 • NAPRAWIONO – Niektóre ścianki boksów są niezniszczalne.
 • NAPRAWIONO – Odłamki zniszczonych drzwi podłogowych w schowku sprzątaczy (I PIĘTRO) i biurze administratora (PARTER) unoszą się w powietrzu.
 • NAPRAWIONO – Błędnie rozmieszczone tekstury we wnętrzu metalowych skrzyń w Skarbcu B.
Granica
 • NAPRAWIONO – Pułapkę wybuchową Kapkana można założyć przez półkę w lokacji I PIĘTRO Szafki w zbrojowni, przez co jest ona trudna do wykrycia dla atakujących.
 • NAPRAWIONO – Na ciężarówce policyjnej widnieje obcięty tekst arabski.
 • NAPRAWIONO – Strefa ewakuacji zakładników w lokacji ZEWN. Droga zachodnia nie jest odpowiednio oznakowana flarą.
 • NAPRAWIONO – Gracze mogą wskoczyć na szczyt metalowej szafki i zająć pozycję dającą im przewagę.
 • NAPRAWIONO – Dron może uwięznąć w odłamkach w pobliżu ZEWN. Miejsce wypadku.
 • NAPRAWIONO – Gracze mogą za pomocą rozstawianej tarczy dostać się na szczyt bloku w serwerowni.
 • NAPRAWIONO – Gracze natrafiają na niewidzialną ścianę podczas próby rzutu komórką nitro w obszarze I PIĘTRO Archiwa.
 • NAPRAWIONO – Gracze mogą opuścić mapę przy ZEWN. Kontrola pieszych.
 • NAPRAWIONO – Wejście przez okno do PARTER Stanowiska obsługi, zjeżdżając na linie do góry nogami, powoduje że postać „wystaje” przez płot w ZEWN. Wschodnia aleja.
 • NAPRAWIONO – Drony mogą przelecieć przez ściany przy oknach w PARTER Poczekalnia i podobnych lokacjach z oknami.
 • NAPRAWIONO – Fragmenty tekstu graffiti w pobliżu ZEWN. Kontrola pieszych unoszą się w powietrzu.
 • NAPRAWIONO – Po przeskoczeniu przez biurko w Głównym lobby gracze mogą przechodzić przez metalowy szlaban.
 • NAPRAWIONO – Gracze nie wykazują kolizji z wazonem z kwiatami w lokacji I PIĘTRO Główna sypialnia.
 • NAPRAWIONO – Nieprawidłowo rozmieszczone tekstury na tylnej ściance szafki metalowej w lokacji I PIĘTRO Pokój ochrony.
 • NAPRAWIONO – Tekstura ściany w lokacji ZEWN. Dolina znika, jeżeli gracz poruszy kamerą.
 • NAPRAWIONO – Niepoprawna jakość detali podczas zbliżania się do pomieszczenia z fontanną na pierwszym piętrze.
 • NAPRAWIONO – Barykady w lokacji I PIĘTRO Pokój ochrony wyglądają na źle ustawione względem ściany.
 • NAPRAWIONO – Umieszczenie rozstawianej tarczy na środku wyjścia z lokacji PARTER Kontrola paszportowa znacząco utrudnia przejście.
 • NAPRAWIONO – Gadżet Cyklop wykazuje nieprawidłową kolizję z monitorem w lokacji PARTER Biuro celne i pokazuje wnętrze monitora.
 • NAPRAWIONO – Przy zastosowaniu drona w lokacji ZEWN. Kontrola pieszych widać unoszący się w powietrzu element.
 • NAPRAWIONO – Niepoprawna jakość detali podczas zbliżania się do walizki w lokacji ZEWN. Wschodnia aleja.
 • NAPRAWIONO – Na głównej ścieżce w lokacji ZEWN. Dolina pojawia się nieprawidłowe pytanie o skok.
 • NAPRAWIONO – Niepoprawna jakość detali dla wielu elementów na ziemi i ogrodzenia metalowego widocznego z lokacji ZEWN. Kontrola pieszych.
Domek górski
 • NAPRAWIONO – Bomba założona w głównej sypialni staje się niewidzialna dla gracza.
 • NAPRAWIONO – Gracz może utknąć pod łodzią w okolicy garażu skuterów.
 • NAPRAWIONO – Błąd oświetlenia w lokacji PARTER Salon.
 • NAPRAWIONO – Gracz może utknąć w jodle.
 • NAPRAWIONO – W okolicach salonu reflektor podłogowy unosi się w powietrzu.
Klub
 • NAPRAWIONO – Strefa zajęcia w trybie zabezpieczania obszaru nie obejmuje pewnego miejsca w momencie spadku ze skrzyń w zbrojowni.
 • NAPRAWIONO – Cyklop Valkyrie nie wykazuje kolizji z framugą drzwi piwnicy.
 • NAPRAWIONO – Użytkownicy mogą przyjąć pozycję leżącą w niedostępnym miejscu we wnętrzu lokacji PARTER Garaż.
 • NAPRAWIONO – Gracze mogą strzelać przez niezniszczalną podłogę w lokacji I PIĘTRO Łazienka.
 • NAPRAWIONO – Niepoprawna jakość detali podczas zbliżania się do lokacji PARTER Bar.
 • NAPRAWIONO – Części neonu z tyłu lokacji PARTER Bar nie można zniszczyć za pomocą kul.
Konsulat
 • NAPRAWIONO – W trakcie fazy przygotowań gadżet Cyklop Valkyrie nie daje się przymocować do możliwej do zniszczenia ściany w garażu.
 • NAPRAWIONO – Gracze mogą wskoczyć do pianina w lokacji PARTER Pokój prasowy.
 • NAPRAWIONO – Brak kolizji między gadżetami gracza a metalową podłogą w lokacji PIWNICA Archiwa.
 • NAPRAWIONO – Gracz może zostać trafiony i zabity przez dach Biura konsula.
 • NAPRAWIONO – Poprawiono efekt zniszczenia białych ścian konsulatu.
Hereford
 • NAPRAWIONO – Niepoprawny poziom detali wyświetlanych w lokacji PARTER Jadalnia podczas przybliżania widoku z lokacji ZEWN. Kwatery.
 • NAPRAWIONO – Krawędź ściany między lokacją PARTER Garaż a ZEWN. Wózki widłowe nie jest chroniona wzmocnieniami ściany.
 • NAPRAWIONO – Niepoprawne kolizje z drzwiami garażu.
 • NAPRAWIONO – Niepoprawne kolizje z korytarzem w piwnicy.
 • NAPRAWIONO – W trakcie fazy przygotowań nie da się zamontować kamery Cyklop Valkyrie na możliwej do zniszczenia ścianie po wschodniej stronie szatni.
 • NAPRAWIONO – W trakcie fazy przygotowań nie da się zamontować kamery Cyklop Valkyrie na możliwej do zniszczenia ścianie wychodzącej za szatnię.
 • NAPRAWIONO – W trakcie fazy przygotowań nie da się zamontować kamery Cyklop Valkyrie na możliwej do zniszczenia ścianie wychodzącej za skład okładzin balistycznych.
 • NAPRAWIONO – W trakcie fazy przygotowań nie da się zamontować kamery Cyklop Valkyrie na możliwej do zniszczenia ścianie wychodzącej za garaż.
 • NAPRAWIONO – W trakcie fazy przygotowań nie da się zamontować kamery Cyklop Valkyrie na możliwej do zniszczenia ścianie wychodzącej za jadalnię.
 • NAPRAWIONO – Brak kolizji z możliwymi do zniszczenia ścianami w lokacjach I PIĘTRO Gabinet i II PIĘTRO Skład okładzin balistycznych.
 • NAPRAWIONO – Gracze widzą czerwoną ścianę we wnętrzu lokacji I PIĘTRO Sypialnia dziecięca.
 • NAPRAWIONO – Zjazd na linie podczas spadku z krawędzi może skutkować zmianą systemu kolizji na mapie.
 • NAPRAWIONO – Skok przez barierkę w lokacji ZEWN. Taras w celu dosięgnięcia do ZEWN. Schody boczne może być bardzo trudny.
 • NAPRAWIONO – Dron nie wykazuje kolizji z narożnikiem ściany.
 • NAPRAWIONO – W Kontenerze jest luka, przez którą gracze mogą strzelać.
 • NAPRAWIONO – Operator „wystaje” przez podłoże po zainicjowaniu czynności ruchu na linie z lokacji PIWNICA Szatnia przez ukryte wejście do piwnicy.
Dom
 • NAPRAWIONO – Problem z przypisaniem w lokacji PARTER Schody w holu między dwoma ścianami.
 • NAPRAWIONO – Kamera Cyklop Valkyrie nie daje się zamocować do żadnych drzwi garażu podczas fazy przygotowań w Domu.
 • NAPRAWIONO – Drony mogą wypaść poza mapę, jeżeli zostaną wrzucone do lokacji ZEWN. Ulica od frontu.
 • NAPRAWIONO – Niezgodności w zniszczeniach barykady przez dwóch graczy w pobliżu lokacji ZEWN. Tylna weranda / PARTER Tylne wejście.
Kafe Dostojewski
 • NAPRAWIONO – Pociski przechodzą przez niezniszczalne ściany i nie wykazują kolizji między lokacjami PARTER Piekarnia i PARTER Piekarnia Kuchnia, wyłącznie z kierunku obszaru PARTER Piekarnia.
 • NAPRAWIONO – Dolna część ścian kuchni pozostaje nie zostaje zniszczona w lokacji II PIĘTRO Toalety.
Kanał
 • NAPRAWIONO – Gracze mogą przeskoczyć przez monitory w lokacji II PIĘTRO Centrum Kontroli.
 • NAPRAWIONO – Gracze mogą wskoczyć na niewidzialną barierkę w lokacji ZEWN. Dźwig do łodzi.
 • NAPRAWIONO – Gracz wylatuje z mapy po trafieniu w mydelniczkę w lokacji PARTER Natryski.
 • NAPRAWIONO – Gracz jest w stanie przeskoczyć przez Kanał w okolicy dźwigu do łodzi.
 • NAPRAWIONO – Gracze nie mogą przeskoczyć nad ławkami w lokacji ZEWN. Frontowy trawnik.
 • NAPRAWIONO – Niepoprawna jakość detali przy zbliżaniu się do białych mebli w lokacji CK – II PIĘTRO Centrum kontroli.
Oregon
 • NAPRAWIONO – Gracz może przeskoczyć przez kartonowe pudło w lokacji I PIĘTRO Strażnica.
 • NAPRAWIONO – Kamera Cyklop Valkyrie nie daje się zamocować do drzwi garażu w fazie przygotowań w Oregonie.
 • NAPRAWIONO – Drony „wystają” przez ściany i sufit w obszarze bez sufitu w lokacji I PIĘTRO Stołówka Korytarz.
 • NAPRAWIONO – Lokalizacja bomby B unosi się w powietrzu w obszarze PARTER Kuchnia.
 • NAPRAWIONO – Po umieszczeniu tarczy w drzwiach w lokacji PARTER Sala spotkań gracze nie mogą nad nią przeskoczyć.
 • NAPRAWIONO – Widoczna jest szczelina między ścianami we wschodnim narożniku między lokacjami I PIĘTRO Główna sypialnia a początkiem głównych schodów.
 • NAPRAWIONO – Telewizor i magazyny unoszą się w powietrzu po zniszczeniu szafki, na której się znajdowały.
Samolot
 • NAPRAWIONO – Strefa zajęcia w trybie zabezpieczania obszaru nie obejmuje przestrzeni w rogu Luku bagażowego.
 • NAPRAWIONO – Komórki nitro umieszczone na krzesłach w lokacji DOLNY POKŁAD Ładownia po aktywowaniu nie zadają operatorom obrażeń.
 • NAPRAWIONO – Obrońcy mogą dostać się na dach samolotu prezydenckiego, skacząc z rozkładanej tarczy.
 • NAPRAWIONO – Gracze „wystają” przez szafkę w lokacji DOLNY POKŁAD Punkt pierwszej pomocy podczas skoku przez rozkładaną tarczę.
 • NAPRAWIONO – Obrońcy widzą cienie odradzających się atakujących przez okna samolotu.
Jacht
 • NAPRAWIONO – Kamera Cyklop Valkyrie widzi przez ścianę między lokacjami ZEWN. Tylny pokład a I PIĘTRO Tylne schody z obszaru I PIĘTRO Kuchnia Korytarz.
 • NAPRAWIONO – Kamera Cyklop Valkyrie nie wykazuje kolizji z sufitem w obszarze I PIĘTRO Kuchnia Schody.
 • NAPRAWIONO – Po odbiciu się z kanapy postać może „wystawać” do wnętrza schodów w lokacji II PIĘTRO Schody na górny pokład.
 • NAPRAWIONO – Gracz może „uwięznąć” w obszarze PARTER Maszynownia Korytarz.
 • NAPRAWIONO – Przy użyciu rozstawianej tarczy gracze mogą dostać się na szczyt prywatnej łodzi podwodnej w pomieszczeniu Aklark Łódź podwodna.
 • NAPRAWIONO – Skok w odpowiednim miejscu w lokacji PARTER Maszynownia daje graczowi niesprawiedliwą przewagę.
 • NAPRAWIONO – Gracz może „uwięznąć” w lokacji ZEWN. Łódź podwodna po spadnięciu z góry w pozycji leżącej.
 • NAPRAWIONO – W lokacji PARTER Schody frontowe wyświetla się pytanie o skok, ale samej czynności nie można wykonać.
 • NAPRAWIONO – Przy zastosowaniu drona gracze widzą przez powierzchnię lokacji Wyłom Zachód w statku.
 • NAPRAWIONO – Gracze mogą wykonać skok między lokacjami PARTER Schody frontowe i I PIĘTRO Schody frontowe.
 • NAPRAWIONO – Jager może uwięznąć po spełnieniu określonych warunków.
 • NAPRAWIONO – Drony nie wykazują kolizji z barem w lokacji II PIĘTRO Kasyno.

Subskrybuj
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hvns
5 lat temu
Reply to  Pr1nce

Już jest dostępny

Pr1nce
5 lat temu

Kiedy tryb realistyczny będzie dostępny?