Zmiany rotacji map w Sezonie 3

W zbliżającym się Sezonie 3 nadchodzą poważne zmiany rotacji map w trybie Rankingowym i Casual. W trybie Rankingowym będziemy odzwierciedlać pulę map z tej obowiązującej w Pro Lidze. Przygotowujemy również zmiany, które pozwolą uzyskać lepsze doświadczenia dla nowych graczy w trybie gry Casual.

źródło: rainbow6.ubi.com

Zmiany rotacji map w Sezonie 3

Rotacja map Competetive w trybie Ranked

Aby umożliwić naszym graczom doskonalenie swoich umiejętności w najbardziej konkurencyjnym środowisku, zmniejszamy całkowitą liczbę map w rotacji map trybu Rankingowego. Następujące mapy zostaną uwzględnione w obrębie listy map odtwarzania w trybie Rankingowym w sezonie 3:

Począwszy od sezonu 3 rotacja map trybu Rankinkowego obejmie te same dziewięć map, które są wybierane w Pro Lidze. Idąc dalej wprowadzimy nowe listy rankingowe map z ESL i Pro Ligi przeprowadzając jednocześnie reset rang. Wszystko to nastąpi na początku nowego sezonu. Lista map rankingowa podobnie jak lista map w ESL będzie rotowana w każdym sezonie oferując inny wybór dostępnych map.

Dodatkowo wykluczamy mapy dodane w nowym sezonie zarówno z list rankingowych jak i tych w Pro Lidze. Robimy to aby gracze mieli czas na odkrycie i poznanie nowych map w trybie Casual i Custom Games oraz aby upewnić się, że zanim wprowadzimy nowe mapy do puli map rankingowych zostaną wyeliminowane wszelkie exploity lub glitche.

Nowa rotacja map w trybie Casual

W sezonie 3 zmniejszymy ilość map w trybie Casual do 15. Zmniejszenie łącznej liczby map dostępnych w trybie Casual sprawi, że proces uczenia się map dla nowych graczy Rainbow Six Siege będzie łatwiejszy. Zidentyfikowaliśmy stromą krzywą uczenia się map przez nowych graczy, którzy muszą stawić czoła znajomości map i jest to jeden z sposobów w jaki zamierzamy temu zapobiec.

Ponadto niektóre z map usuniętych zostaną przeprojektowane przez zespół ds. projektowania poziomów. Jasne jest, że nie wszystkie mapy usunięte z playlisty Casual zostaną przerobione ale niektóre z nich zostaną dodane w nadchodzących latach.

Szybko zbliżamy się do granicy rozmiarów naszych danych co wymaga przeprogramowania sposobu przechowywania naszych map. W rezultacie obecnie planujemy calowite usunięcie map z gry w trakcie rozwoju (nie w sezonie 3).

Oto mapy, które będą dostępne w rotacji trybu Casual w sezonie 3:

Chociaż niektóre mapy mogą nie być już częścią rotacji Rankingowego lub Causal wszystkie mapy będą nadal dostępne w trybie Custom.

Preferencje Map

Po przejrzeniu mechaniki systemu Preferencje Map zdecydowaliśmy się na dezaktywowanie tego systemu dla wszystkich trybów multiplayer PvP (jednocześnie zachowując go dla trybu Terrorist Hunt tak abyś ty i twoja grupa mogli wybrać konkretne mapy). Nie znamy dokładnego terminu przywrócenia tej funkcji dla PvP, ponieważ rozważamy kilka alternatywnych implementacji, które naszym zdaniem mogą poprawić doświadczenia z gry dla graczy.

Subskrybuj
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments